Вівторок, 19 жовтня 2021

Вл. Йосафат Говера: Місія дає можливість відчути покликання Апостолів

Опубліковано в Курси для семінаристів П'ятниця, 24 червня 2016 11:46

Служіння на місіях дає можливість священикам відчути покликання Апостолів. Про це заявив Екзарх Луцький владика Йосафат (Говера), виступаючи під час VI практичного спецкурсу з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цього року ПМВ проводить у Брюховичах.

"Місія починається з місіонаря, який сіє слово Боже, і слухачів, яких він шукає, яких він збирає, по одному. Місія дає можливість відчути покликання Апостолів. У діяннях Апостолів ми читаємо, як Господь посилає своїх учнів йти у світ проповідувати Євангеліє, хрестити. Місія апостолів починалася з того, що вони шукали тих, хто їх хоче почути. Часом мусили втікати з синагоги, бо їх закидали камінням", - зазначив владика Йосафат.

Він відзначив, що саме на місіях можна відчути, як відбувається формування громади, як люди один за одним приходять до Церкви. Як приклад він назвав парафію у місті Рожище біля Луцька. "Парафія існує 3-й рік, починалася з однієї родини. Не було ні церкви, ні помешкання для священика. Але він не побоявся, пішов туди, працює, служить. Через рік вже було 15 людей. Сьогодні - 60. Побудували капличку", - розповів Екзарх Луцький.

Він закликав майбутніх священиків не боятися їхати служити на місії, адже труднощі є всюди. "Але всі їх можна подолати, якщо є віра, воля до боротьби, охота до праці і всі християнські чесноти. Тоді вдасться збудувати добру спільноту, яка так потрібна на місіях", - сказав владика Йосафат.

Він відзначив, що у Луцькому екзархаті наразі тільки половина райцентрів охоплені пасторальним служінням, "а ще половина чекає своїх місіонарів". "Поле для праці відкрите. Хто має волю і бажання присвятити себе місійній праці - для кожного знайдеться місце", - закликав семінаристів Екзарх Луцький.

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: