Вівторок, 19 жовтня 2021

О. Ярослав Лис: На Донбасі люди потребують наших священиків

Опубліковано в Курси для семінаристів Вівторок, 07 липня 2015 14:36

На Донбасі люди потребують священиків УГКЦ. А служіння на Сході має своєї переваги, особливо для молодих душпастирів. Про це заявив декан Донецького деканату УГКЦ о. Ярослав Лис під час курсу місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання у Львівській духовній семінарії. 

“Люди потребують нашого служіння там і просять приїжджати. Хто відчуває поклик служити Христовій Церкві на Сході, звертайтесь, приїжджайте, з радістю приймемо і допоможемо. Парафії реєструються, розвиваються, земля виділяється, громади ростуть. Прямо зараз треба душпастиря в Мелітополь. Підтримка буде. І море недалеко”, - зазначив отець Ярослав, звертаючись до семінаристів.

Священик закликав учасників курсів молитися, щоби Бог направив їх туди, де вони зможуть найкраще послужити.

О. Ярослав Лис розповів, що на сьогодні частина Донецького екзархату окупована, але більша частина знаходиться на підконтрольній Україні території – це Дніпропетровська та Запорізька області і велика частина Донецької.

Водночас душпастирювання на окупованій території в деяких містах теж провадиться, зокрема священики УГКЦ надалі служать на трьох парафіях у Донецьку і на одній - в Луганську.

“Служіння на Сході має певні переваги. На Заході ви обмежені, є певні рамки. А на парафіях на Сході ти маєш свободу. Там ви здобудете цінний досвід, який не можна замінити. Ентузіазм священика може багато зробити. Але з роками ентузіазм згасає. Ваш ентузіазм потрібен сьогодні на Сході України”, - звернувся очільник Донецького деканату до семінаристів.

Він зауважив, що Схід України змінився у питанні свідомості. І відзначив, що священики мають бути поза політикою. “Проста, але дієва істина - людей треба любити: прикрих, добрих, поганих. Якщо ми будемо їх любити - вони будуть тягнутися до нас. На Сході України люди прив'язані до особи священика Часто люди ідуть до Церкви, тому що їм подобається той священик. Важливо вірити і молитися. Якщо ми з вірою і Богом - для нас немає нічого неможливого”, - сказав о. Ярослав Лис.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: