Середа, 22 березня 2023

О. Андрій Олійник: Для сучасного місіонера важливо захопитися особою Апостола Павла

Опубліковано в Курси для семінаристів Середа, 01 липня 2015 14:35

Апостол Павло – це найбільший місіонер у християнстві. І майбутнім священикам-місіонерам важливо намагатися наслідувати його. Про це заявив завідувач кафедри пасторального богослов'я УКУ о. Андрій Олійник ,ЧНІ, під час виступу на курсі з місійності для семінаристів передостаннього року навчання у Львові.

“Ми всі стаємо перед викликом місіонерства, бачачи, що відбувається на Сході України, поза межами Галичини і власне в Галичині. Найбільший місіонер у Християнстві - Апостол Павло. Тож для сучасного місіонера важливо захопитися особою Павла, намагатися наслідувати його. В посланні до свого друга Тимотея Апостол Павло залишає місіонерський заповіт своєму учню: “Те, що вдалося мені, може вдатися і тобі”, - зазначив о. Андрій Олійник.
Священик відзначив, що Апостол Павло був ревним у виконанні Божого закону, а перший внутрішній вишкіл пройшов в Аравійській пустелі, де провів 3 роки. “Його поживою в пустелі була молитва. І він концентрувався не на тому, скільки разів молиться, а як молиться”, - сказав завідувач кафедри пасторального богослов'я УКУ.

Отець Андрій також відзначив, що Апостол Павло мав харизму, силу переконання. І люди відразу наверталися.

Виступ о. Олега Луки, заступника голови комісії “Справедливість і мир”, був присвячений проповіді у пасторальній праці як інструменту творення і розвитку спільноти серед мігрантів.

Він відзначив, що дуже багато людей бояться публічного виступу, але священик мусить бути добрим промовцем. І для цього потрібно насамперед займатися підготовкою та по можливості репетицією проповіді. “Приготування і підготовка - необхідні складові, щоби побороти страх перед публічним виступом. Імпровізація - це добре, але коли в тебе є база, коли є, над чим імпровізувати. Кажуть, 50% успіху і доброго виступу – це підготовка”, - сказав о. Олег Лука.

Він підкреслив, що головна мета проповіді - заохотити до дії. І відзначив, що священик повинен говорити простою і зрозумілою мовою, щоби донести до людей Боже Слово. “Святий Іван Золотоустий говорив, що ознака вправного проповідника - вміння говорити про високі речі простою доступною мовою. Для мене живий приклад того - Блаженніший Любомир, який говорить в простий спосіб про важливі і актуальні питання”, - зазначив отець Олег.

Щоби зацікавити слухачів, заступник голови комісії “Справедливість і мир” порадив майбутнім священикам під час проповіді охоплювати поглядом всю аудиторію. І зазначив, що будь-яка проповідь має містити елементи новизни і зачіпати інтереси людини – питання життя, смерті, справедливості, миру, а сьогодні ще і ситуації на Сході України.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: