П'ятниця, 22 жовтня 2021

О. Олег Кіндій на семінарі у Мадриді: Я прошу молодь бути пунктуальною, радісною та вчити мови

Опубліковано в Семінари для місіонерів Середа, 15 травня 2019 13:41

Я прошу молодь плекати три речі: бути пунктуальними, бути радісними та вчити мови. Про це заявив професор кафедри богослов’я УКУ О. Олег Кіндій на семінарі ПМВ у Мадриді для священиків УГКЦ, які душпастирюють поза межами України.

Отець Олег розповів про свій досвід праці з молоддю, зокрема в якості духівника руху «Українська молодь – Христові».

«Успіх будь-якої справи складається з трьох компонентів: ваші знання та вміння (10%), думки і духовний світ (40%, і тут я закликаю всіх плекати позитивне мислення) і середовище (50%). Якщо парафія, спільнота є гарним середовищем, вона допомагає мислити позитивно і набувати нових знань і навичок», - зазначив священик.

О. Олег Кіндій зауважив, що рух «Українська молодь – Христові» - це надпарафіяльна спільнота, яка об’єднує молодь з різних парафій і різних міст.

«Митрополит Андрей Шептицький у 1933 році створив рух «Українська молодь – Христові», скликавши молодіжний з’їзд у Львові. І він зміг змотивувати та захопити українську молодь - зібралося 100 тисяч молодих людей! – підкреслив професор кафедри богослов’я УКУ. - Як писав Митрополит Андрей: «Українська молодь – Христові! – оце наша в нинішній час відповідь нашим релігійним та національним ворогам, які докладають усіх зусиль, щоб заволодіти душею молоді, - оце клич, який виписуємо в сьогоднішньому дні на прапорі, що під ним згуртувати хочемо молодь. Українська молодь – Христові! Нехай же за оцим високим кличем слідують діла!»

Він відзначив, що УМХ поширює християнські цінності; підтримує авторитет Церкви; зберігає традиції та шанує обряд; виявляє національну свідомість у своїх діях та рішеннях; суспільно активні та присутні у публічному просторі; відкриті на інших та поширює ідею УМХ.

Духівник розповів, що сьогодні учасники спільноти разом читають Святе Письмо, проводять «чаювання з Богом», нічні чування, катехизацію, спільно подорожують.

«На Тезе я просив молодь плекати три речі: щоби вони були пунктуальними, вчили мови і будь-яких обставин не переставали бути радісними. І всіх священиків я теж закликаю бути радісними - тоді до вас будуть тягнутися.  Я бажаю вам, щоби ви були тими магнітами, які притягують молодь і працюють з ними, - закликав учасників семінару о. Олег. - З ними разом живемо, спілкуємось, подорожуємо, розкриваємо себе їм і дозволяємо їм розкрити себе нам. Тоді формуються гарні спільноти, а з них - сильні парафії”.

Також о. Олег розповів про декаду місійності, яку УГКЦ пропонує використати, щоби пожвавити парафіяльне життя.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: