П'ятниця, 22 жовтня 2021

На семінар ПМВ до Мадрида з’їхалися майже 50 священиків УГКЦ з Європи

Опубліковано в Семінари для місіонерів Понеділок, 13 травня 2019 20:03

У Мадриді розпочався духовно-формаційний семінар Пасторально-міграційного відділу УГКЦ у співпраці з УКУ для підвищення кваліфікацій місіонерів-священиків, монахів та монахинь із-за кордону, які опікуються вірними Церкви в тих країнах, де немає церковних структур УГКЦ.

На семінар з’їхалися майже 50 українських священиків, які душпастирюють у Франції, Португалії, Іспанії, Угорщині, Австрії, Великій Британії, Литві.

«Мене тішить, що на нашому семінарі присутні не тільки священики з Іспанії, а майже з цілої Європи. Наші єпископи в різних європейських країнах хочуть, щоби священики користали з цієї нагоди, обмінювалися досвідом, духовно зростали», - відзначив владика Йосиф.

Голова ПМВ розповів про цьогорічні душпастирські візити ПМВ до Естонії, Ізраїлю і Південно-Африканської республіки. Про потреби у священиках і виклики у цих країнах. А також про результати робочого візиту Іспанією. «Ми відвідали Барселону, Аліканте, Валенсію, Мурсію, Кастельон-де-ла-Плана і власне Мадрид. Зустрічалися не тільки з нашими людьми, а й з місцевими єпископами. І можу сказати, що дуже часто маємо від єпископів більше пропозицій, ніж ми очікуємо. І це тішить. Сьогодні, наприклад, зустрілися з кардиналом Мадрида. Порушили низку важливих питань: і щодо приміщення для української громади, і про потребу у священиках», - зазначив владика Йосиф.

Також з привітальним словом до учасників семінару виступив вікарій Ординаріату для східних католиків в Іспанії о. Андрес Мартінес Естебан.

А секретар ПМВ о. Андрій Гах презентував діяльність відділу, розповів про традиційні заходи, які організовує ПМВ, зокрема спецкурси з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання і Форум мігрантів УГКЦ.

Тема цьогорічного семінару для священиків - “Збереження християнської ідентичності та її роль в інтеграційному процесі як запобіжник асиміляції”. У програмі передбачено висвітлення та обговорення питань щодо еклезіології та екуменізму УГКЦ, душпастирства в сучасності, зокрема для молоді. Також учасникам семінару представлять життя і служіння свідків віри: Блаженного священомученика Омеляна Ковча, Блаженного преподобномученика Климентія Шептицького, Блаженної преподобної Йосафати Гордашевської.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: