Середа, 20 жовтня 2021

О. Максим Рябуха: Ми маємо не боятися бути плечима мирян. Бо кожен з них має Божі плечі за собою

Опубліковано в Семінари для місіонерів Субота, 22 серпня 2015 13:18

Мирянські лідери потребують одного - відчувати за собою плечі. Священики не мають боятися бути плечима тих людей, яких Господь їм поручає. Бо кожен душпастир має Божі плечі за собою. Про це заявив o. Максим Рябуха, СДБ, Голова центру академічного душпастирства Київської Архиєпархії, говорячи по роль мирянських лідерів під час духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ, який ПМВ проводить у м. Яремче.

"Українці за природою - сильний народ. Тож питання лідерства для українця - це питання походження, ідентичності", - зазначив о. Максим Рябуха.

Він зауважив, що лідер завжди має чітку мету, до якої прямує. А мета християнина, мирянського лідера - "це є Небо".

"Лідер не є керівником чи провідником. Духівник - це керівництво, а миряни крокують поруч", - зауважив о. Максим.

Він підкреслив, що питання мирянського лідерства вимагає від священиків постійного розвитку і особистого зростання. "Треба крокувати в ногу з часом, а подекуди - випереджувати його. Потрібно зростати і ділитися, - зазначив о. Максим Рябуха і додав. - Завдання лідерів просте - "зловити нашу хвилю" і просто крокувати разом з нами. Мирянські лідери потребують одного - відчувати за собою плечі. Ми не маємо боятися бути плечима тих людей, яких Господь нам поручає. Бо кожен з нас має Божі плечі за собою".

У свою чергу ​​о. Роман Терлецький, викладач Івано-Франківського Богословського університету, говорячи про воцерковленість як основний фактор діяльності мирянських спільнот, рухів та організацій, відзначив: "Потрібно постійно задіювати мирян в різних справах Єпрахії, щоби вони не відчували себе непотрібними. Це участь у прощах, фестивалях, святах. Мирянам треба довіряти і делегувати організаційні, фінансові питання. А духовний провід - це діяльність виключно священика. Головне - щоби спільнота була воцерковлена. Найліпше, щоби її провадив священик, щоби в центрі була Божественна Літургія".

Водночас, відзначив священик, існує небезпека, що миряни у церковних спільнотах почуватимуть себе особливими, обранами. Тому душпастир має постійно опікуватися і скеровувати діяльність спільнот. "Кожна спільнота має бути невід'ємною від парафії і перебувати під опікою священика. Спільнота - це не мета, це засіб, щоби миряни стали більш активні, навчилися служити, допомагати пароху в тих завданнях, які має кожна парафія", - сказав о. Роман.

Він також наголосив на важливості безпосереднього контакту пароха з вірянами, особливо з немічними, які перебувають у лікарнях чи мають складні життєві обставини.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: