Неділя, 29 січня 2023

Звернення Глави УГКЦ з нагоди відзначення дня мігранта

Опубліковано в Документи УГКЦ Четвер, 09 квітня 2015 16:49

Звернення Блаженнішого Святослава з нагоди відзначення дня мігранта в УГКЦ

Дорогі во Христі брати та сестри!

Символом мігранта і переселенця в Церкві завжди була і залишається Пресвята родина, яка змушена була емігрувати через політичні амбіції тогочасних правителів, котрі вбачали в Месії, що прийшов на 3емлю для спасіння роду людського, загрозу і конкурента. І дотепер люди покидають свої домівки, рідну землю в пошуках кращої долі через самолюбство чи свавілля можновладців. Але навіть за тисячі кілометрів від рідного дому, у чужій країні людей завжди рятувала віра. Адже хоч би де ми були, з нами – Бог.

Про це співаємо під час великого повечір'я з нагоди Різдва Христового: « 3 нами Бог, зрозумійте, народи, і покоріться, бо з нами Бог!» 3 нами – Бог, Той, в якого немає нічого неможливого, який є любов, який провадить і наповнює наше життя сенсом.

Рік, що минув, є особливим для нашої країни, оскільки він приніс небачену й нечувану для нас хвилю міграції – внутрішню. У цей складний, але водночас переломний час, яким веде нас Господь, не можу не згадати тих братів і сестер, які перебувають поза межами рідного дому. Через війну, розв'язану нашим північним сусідом, спочатку в Криму, а згодом - на Сході України, багато людей були змушені покинути свої домівки і вирушити в більш безпечні місця. Їм нині дуже важко. 3 огляду на це закликаю і прошу всіх, хто приймає чи вже прийняв наших братів і сестер зі Сходу України та Криму, зробити їхній побут, особливо під час Різдвяних свят, що наближаються, якнайбільш по-християнськи гостинним.

Разом із тим минулий рік, незалежно від того, де ми перебуваємо: чи в Україні, чи в діаспорі, зробив усіх нас справді великою родиною, яка підставляє плече кожному в цю скрутну хвилину. Тому хочу подякувати всім благодійникам, зокрема закордонним, за велику духовну і матеріальну підтримку, особливо нашого війська, наших хлопців, які захищають мир і спокій не тільки в Україні, а й у всій Європі.

Життя людини сповнене сенсом тоді, коли вона має мету. Для кожного християнина – пам'ятаймо про це! – основною метою є спасіння, тобто вічне життя з Богом. Ця мета повинна стати для нас головним рушієм життєвого шляху. Однак до цієї далекоглядної мети ми йдемо крок за кроком, осягаючи земні життєві цілі
Уже понад рік такою земною омріяною ціллю для нашого народу є побудова сильної і справді незалежної України, успішної і демократичної. І кожен з нас на своєму місці повинен докласти максимум зусиль, щоб це сталося.

3 наближенням Різдвяних свят бажаю всім вам, дорогі во Христі, великої віри в те, що Господь завжди з вами і вас веде!

3 нами Бог!

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: