Вівторок, 30 листопада 2021

У Будапешті відбувся перший українсько-угорський різдвяний фестиваль

Вівторок, 13 лютого 2018 19:25

11 лютого в Будапешті відбувся перший українсько-угорський різдвяний фестиваль «Прощання з колядою».

Святкова програма розпочалася з Божественної Літургії в церкві св. Михаїла по вулиці Ваці 47, де українська громада збирається на регулярні богослужіння.  Літургію супроводжував церковний хор церкви Дрогобицьких священномучеників Северіяна, Якима та Віталія. Очолив недільну молитву о. Іван Паньків, декан Дрогобицький, який прибув на свято з колективами із Дрогобича. В своїй проповіді отець Іван нагадав, що завершується різдвяний період, після якого поволі переходимо до Великого Посту. Священик також наголосив, що українська громада в Угорщині має бути єдиною.

Концертна різдвяна  програма продовжилася  в угорській греко-католицькій церкві св. Флоріана, що розташована на площі Тараса  Шевченка.

Різдвяний фестиваль офіційно відкрили та започаткували: о. Дам’ян Габорій, душпастир для українців греко-католиків Угорщини, о. Акош Кочіш, парох угорської греко-католицької парафії св. Флоріана, Ярослава Хортяні, речник українців в угорському парламенті, Юрій Кравченко, голова Державного самоврядування українців в Угорщині.

Цього дня перед українцями та угорцями виступили церковний хор угорської греко-католицької парафії св. Флоріана; церковний  молодіжний хор української греко-католицької парафії св. Варвари у Відні; український хор «Берегиня» Товариства української культури в Угорщині; народний музичний  гурт «Галич» Дрогобицького районного дому.

На завершення різдвяного свята о. Дам’ян Габорій, відзначив, що “вперше, дві громади - українців та угорців - організували таке величне та незабутнє релігійне свято, яке мусить мати продовження”.  Також священник подякував всім організаторам фестивалю.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: