Середа, 22 березня 2023

При соборі Святої Софії покажуть документальний фільм про Йосифа Сліпого

П'ятниця, 16 лютого 2018 10:15

У неділю, 18 лютого, з нагоди завершення року Патріарха Йосифа Сліпого та 125 річниці з дня народження великого українця, при Прокатедральному соборі Святої Софії відбудеться показ документального фільму режисера Олени Мошинської – “Справа “Рифи".

Переглянути фільм можна буде об 11:45 та о 17:00 год.

Фільм “Справа “Рифи” охоплює період з 1945 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду, їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.

Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму.

До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах.

Прес-служба Товариства "Свята Софія"

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: