Понеділок, 17 червня 2019

Учасники зустрічі відповідальних за душпастирство мігрантів в Європі зустрілися з Папою

П'ятниця, 22 вересня 2017 16:06

Учасники зустрічі відповідальних за душпастирство мігрантів в Європі зустрілися з Папою. Папа Франциск подякував всім учасникам зустрічі за працю і запевнив їх у своїй молитвіСвятіший Отець наголосив, що тема міграції для нього дуже близька і він особисто слідкує за подіями у цій сфері.

«З усього серця хочу подякувати вам за численні старання, які ви протягом цих останніх років зробили для багатьох братів та сестер, мігрантів і біженців, що стукають у двері Європи в пошуках більш безпечного місця та більш гідного життя», – розпочав своє слово Папа Франциск, промовляючи до директорів національних міграційних відділів, приймаючи їх на приватній аудієнції у Ватикані.

«Материнська любов Церкви до тих наших братів та сестер прагне бути виявлена у конкретний спосіб на усіх етапах міграційного досвіду», – мовив Святіший Отець, зазначаючи, що визнавати та служити Господеві у наших братах та сестрах, що перебувають «у подорожі», – це відповідальність, яка зближає усі окремі Церкви у постійному, скоординованому та ефективному заанґажуванні.

Глава Католицької Церкви також висловив стурбованість з приводу виявів нетолерантності, дискримінації та ксенофобії, які можна зауважити у різних частинах Європи. Їх причиною часто є недовіра та страх перед іншим, перед чужинцем. «Мене значно більше хвилює сумна констатація того, що наші католицькі спільноти в Європі не є виключенням у цих оборонних та відкидаючи реакціях, оправдовуваних не дуже добре обґрунтованим «моральним обов’язком» зберегти первинну культурну та релігійну ідентичність», – мовив Єпископ Риму, зазначаючи при цьому, що Церква поширилась на усіх континентах саме завдяки міграції місіонерів, які були переконані в універсальності Христового Євангелія, призначеного для чоловіків та жінок усіх культур. В історії Церкви не бракувало спокус ексклюзивізму та оборони власної культури, але Святий Дух завжди допомагав вірним їх подолати, допомагаючи відкритись на ближнього, що завжди стає можливістю духовного збагачення та зросту. «Я переконаний, що Святий Дух допоможе нам також і сьогодні зберегти цю поведінку довірливої відкритості, що дозволяє подолати будь-яку перешкоду», – підкреслив Папа.

Папа Франциск відзначив, що у своєму Посланні на Всесвітній День Мігранта і Біженця на наступний рік він виокремив чотири дієслова, –прийняти, оберегти, сприяти та інтегрувати, – які є душпастирською відповіддю на виклики сучасної міграції.Прийняти означає забезпечити належне законне та безпечне прийняття мігрантів, забезпечуючи їм необхідну першу допомогу та базові послугу. Дієсловооберегти вказує на потребу надати потрібну правдиву інформацію перш ніж вони наважаться на подорож та стати на захист фундаментальних прав мігрантів та біженців, незважаючи на їхній міграційний статус, зокрема, дітей. Словосприяти наголошує на необхідності гарантувати умови для цілісного людського розвитку усіх мігрантів. А дієсловоінтегрувати має на меті вказати на потребу допомогти мігрантам та біженцям у процесі інкультуризації, сприяючи взаємною збагаченню усіх.

Нагадаємо, 21 вересня у Римі розпочалась щорічна зустріч відповідальних за душпастирство мігрантів в Європі, організована Радою Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ). У зустрічі беруть участь представники 23 європейських країн. Україну представляє секретар ПМВ о. Андрій Гах.

За інформацією Радіо Ватикану

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: