Вівторок, 30 листопада 2021

О. Іван Говера: Церква творить Євхаристію, а Євхаристія творить Церкву

Четвер, 13 липня 2017 17:16

Кожен сучасний священик має бути відданий Христові і бути готовим на самопожертву - поїхати служити туди, куди кличе Церква. Про це заявив синкел у справі мирян Тернопільсько-Зборівської Архієпархії прот. д-р Іван Говера, виступаючи під час VII спецкурсу місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цього року ПМВ проводив в Івано-Франківську.

“Як свідчать підпільні священики, коли кандидат на свячення приходив до митрополита Андрея Шептицького і просив про уділення йому Таїни Священства, то митрополит питав: “А чи ти готовий померти заради Христа, заради Церкви?” Духовенство Галичини проживало спокійно і на той час запитання митрополита було дивним. Але Шептицький був дуже прозорливий і відчував майбутній період переслідування Церкви, тож йому було потрібно таких священиків, які б заради Христа і Церкви були готові на будь-які жертви. І він мав рацію”, - зазначив о. Іван.

Він зауважив, що з 1946 по 1989 роки – у період переслідувань і гонінь УГКЦ - всі священики проявили себе по-різному. “Частина духовенства залишилася вірними Христовій Церкві – декого за це засудили, декого – розстріляли, декого – замучили. Інші злякалися тортур і перейшли в православ’я. Дехто взагалі зрікся священства, а деякі целібати одружилися. Це надзвичайно складний період в історії нашої Церкви”, - відзначив священик.

Синкел у справі мирян Тернопільсько-Зборівської Архієпархії підкреслив, що кожен священик завжди має бути готовим на певні терпіння і жертви. “Кожен сучасний священик мав би відшукувати ту велику відданість Христові і бути готовим на самопожертву і їхати туди, де Церква кличе. Не тільки на гарну парафію у Європу, а на парафію у Казахстан, Росію та інші країни, де бракує душпастирів”, - наголосив протоієрей.
Розповідаючи про особливості Літургії у підпільній Церкві, о. Іван Говера підкреслив, що УГКЦ у скрутні часи переслідувань вистояла завдяки Євхаристії і Літургії. І відзначив, що священики були готові щомиті понести смерть і хотіли це робити в єднанні з Богом. Тому практикували щоденні Літургії і причастя.

“Підпільна Церква вміла шанувати Літургію і Євхаристію, незважаючи на важкі умови. Життя Церкви без євхаристії неможливе. Церква творить Євхаристію, а Євхаристія творить Церкву. Тож священики у підпіллі намагалися щоденно відправляти Літургії. Якщо не було такої можливості – у них існувала практика кожного дня причастя. Люди намагалися духовно зростати і жили Євхаристією”, - зазначив священик.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів проходив в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: