Середа, 21 квітня 2021

У Будапешті українці провели Великодні гаївки

Вівторок, 25 квітня 2017 13:02

У Томину неділю українці в Угорщині провели традиційні Великодні гаївки.

Святковий день розпочався з Божественної Літургії, яка відбулася в храмі св. Флоріана на площі Тараса Шевченка, в якому українська громада збирається на щотижневі богослужіння.

А відтак, друга частина свята пройшла на відомому острові Маргіт на річці Дунай. Святковий захід розпочався з молитви, після якої до учасників гаївок з привітальним словом звернувся душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам'ян Габорій. Він відзначив важливість проведення гаївок, які мають глибоке духовне значення. «Сьогодні ми показуємо нашу українську духовну культуру та традиції і тим людям, яких так багато є на острові і на нас споглядають», - зауважив душпастир.

Великодня програма була підготовлена катехиткою парафії Марією Втерковською і орієнтована як на дітей, так і на дорослих. Під час забави співали воскреслих пісень та гаївок, водили хороводи, проводили ігри, конкурси, фотосесії. Також у рамках свята відбулася дегустація пасок, які спекла парафіянка Мар’яна Стельмах. Учасники свята домовились наступні Великодні гаївки провести знов на цьому острові.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: