Неділя, 07 березня 2021

В угорському м. Вац українці відкрили художню виставку, присвячену угорській революції 1956 року

Вівторок, 29 листопада 2016 14:15

У будинку культури м. Вац (Угорщина) відкрили виставку, присвячену 60-тій річниці угорської революції проти радянського уряду.

Художню виставку відкрила голова українського самоврядування у м. Вац Христина Шік. Під час своєї промови вона розповіла про історію визволення угорського народу від російських окупантів та представила угорських художників та українського художника Петра Пугу, які виставили свої роботи.

У свою чергу душпастир для українців греко-католиків в Угорщині о. Дам’ян Габорій зазначив, що український і угорський народи мають схожу історію. "Україна до сьогоднішнього часу позбавляється російської окупації, доказом того є жертви Небесної Сотні, окупація Криму, війна на Сході України, під час якої гинуть люди. Нещодавно в Івано-Франківську, було відкрито меморіальну дошку з нагоди 60-ї річниці Угорської революції та було організовано багато заходів, приурочених до тих подій, в яких брав участь держсекретар Угорщини в справах релігії та соціальних відносин п. Міклош Шолтес"- розповів священник.

На завершення усі присутні спільно помолилися за жертв російської агресії в Угорщині та в Україні. В залі були присутні угорці та українці, які мешкають в цьому місті та в околицях.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: