Вівторок, 19 жовтня 2021

Семінаристам презентували діяльність ПМВ: І перед Церквою, і перед священниками постають нові виклики

Опубліковано в Курси для семінаристів Понеділок, 24 червня 2019 22:20

Учасникам IX  спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, що розпочався у Дрогобичі, розповіли про діяльність ПМВ і презентували географію та статистику української діаспори.

У перший день спецкурсу секретар ПМВ о. Андрій Гах представив семінаристам діяльність Пасторально-міграційного відділу. Він зазначив, що брав участь в організації всіх 9-ти курсів протягом 9 років. Головне завдання курсів, зауважив священник, – поінформувати майбутніх священників про можливість послужити Церкві за межами України, а також у східному, південному і північному регіонах нашої держави.

«Дехто думає, що цей курс дасть бонуси, щоби піти на служіння в якусь привабливу країну, скажімо Іспанію чи Португалію. Це не так», - підкреслив секретар ПМВ.

О. Андрій розповів про історію створення відділу і країни, якими опікується ПМВ.

«Це 43 країни і у 19 з них вже є налагоджене стале душпастирство. Навесні ми з владикою Йосифом Міляном відвідали ПАР. Там є наші люди, які хочуть свого священика. Тож у Південно-Африканській Республіці є вакантне місце. Потребуємо душпастиря, який добре знає англійську, бажано неодруженого», - зазначив секретар ПМВ.

Також о. Андрій поінформував семінаристів про те, як відбувається процес налагодження сталого душпастирства в нових для УГКЦ країнах. І розповів про заходи ПМВ, зокрема семінари для місіонерів і форуми мігрантів УГКЦ.

У свою чергу референт із зовнішніх зв’язків ПМВ о. Віталій Храбатин презентував географію УГКЦ та статистику української діаспори.

«Дуже часто складається враження що УГКЦ - це Церква Галичини, що є неправдою. Наша Церква є глобальною і про це свідчить навіть факт того, що послами нашої церкви є миряни. Світовий конгрес українців заявляє, що сьогодні за кордоном стільки українців, скільки власне в Україні. Це означає, що і перед Церквою, і перед душпастирями нового тисячоліття постають нові виклики», - підкреслив священник.

Отець Віталій розповів семінаристам про особливості 5-ти хвиль міграції українців. «Українці виїжджали з різною метою, у різний час і мають різний майновий і соціальний стан, і завдання священника - поєднати їх в одну спільноту», - наголосив референт ПМВ.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: