Середа, 22 березня 2023

О. Андрій Гах: Для українців на міграції дуже важлива духовна підтримка

Опубліковано в Курси для семінаристів Середа, 27 червня 2018 08:29

Для українців на міграційних теренах дуже важлива духовна підтримка і вони чекають на свого священика. Про це заявив секретар ПМВ о. Андрій Гах під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який розпочався у Зарваниці.

Кожна єпархія має свої деканати, парафії і кожен з вас вже може думав про місце майбутнього служіння. А цей спецкурс для того, щоби представити інше служіння, може трохи незвичне для вас, - це те саме служіння для наших вірних, але поза межами своїх домівок і навіть поза межами Батьківщини, - зазначив о. Андрій, звертаючись до семінаристів.

Секретар ПМВ підкреслив, що потреба у священиках УГКЦ в країнах, якими опікується ПМВ де немає ієрархічних структур УГКЦ, дуже актуальна.

Це переважно країни Центральної, Східної і Західної Європи та Сходу. Наразі ситуація така, що є потреба всюди і всюди потрібні добрі священики. Наші люди, які виїхали за кордон, прагнуть бути присутніми на Богослужінні, чути рідну мову, поспілкуватися зі священиком, посповідатися. Коли ми з Владикою Йосифом Міляном здійснюємо душпастирські візити в різні країни і зустрічаємося з громадами, то всі просять священика напостійно. Для тих людей важлива духовна підтримка. І наш курс - це ніби зерно, яке може проросте і хтось з вас згодом поїде на служіння до Казахстану, Португалії або іншої країни, де є наші люди, - зауважив отець Андрій.

Священик також відзначив, що ПМВ дбає не тільки про формацію вихованців семінарій, а й майбутніх їмостей саме тому на три дні курсу запрошені дівчата семінаристів, які планують послужити Церкві в одруженому стані. Своїм досвідом з ними ділитимуться дружини священиків, які проживають на міграційних теренах.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: