П'ятниця, 09 червня 2023

О. Андрій Нагірняк: Соціальне служіння дозволяє нам зустрітися з Богом, який є в потребуючій особі

Опубліковано в Курси для семінаристів Четвер, 20 липня 2017 17:49

Соціальне служіння дозволяє нам зустрітися з Богом, який є в потребуючій особі. Про це заявив керівник відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Нагірняк під час VII спецкурсу місійного служіння, який проходив в Івано-Франківську.

“Кажуть: "хто бере - наповнює руку, хто дає - наповнює серце". Ми насправді більш потребуючі, ніж ті, хто нас просять. Адже соціальне служіння дозволяє нам зустрітися з Богом, який є в потребуючій особі.
Коли ми чинимо добройдіство і чуємо порух любові у нашому серці - це Бог є в нас і ми можемо зустрітися з Ним в собі”, - зазначив о. Андрій.

Він закликав майбутніх семінаристів збирати кошти на парафії на соціальне служіння. “Тому що люди бачать, що ми робимо добро, що ми допомагаємо їм творити добро. Блаженніший каже: соціальне служіння є частиною нашої ісповіді віри і справжня церковна православна спільнота є лише та, що здійснює соціальне служіння”.

Керівник відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ відзначив, що у всіх релігіях є момент соціального служіння і благодійності і віруючою людиною може трактуватися лише та, яка здійснює цей соціальний відгук.

“Митрополит Андрей Шептицький, ще будучи єпископом, казав: "Я так дуже хотів би обтерти сльози з очей тих, хто плаче, потішити кожного, хто сумує, покріпити кожного, хто слабкий та немічний, уздоровити кожного, хто хворий, просвітити кожного, хто темний... Я хотів би стати всім для всіх, щоб усіх спасти". Тобто митрополит Андрей чітко окреслює, що його завдання - служіння потребуючій особі”, - зазначив о. Андрій Нагірняк.

Священик також наголосив, що соціальне служіння - один з пріоритетів Стратегії УГКЦ 2020 "Жива парафія - місце зустрічі з Живим Христом". “Наша парафія є живою тоді, коли здійснює соціальне служіння”, - підкреслив о. Андрій.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається з 3 по 9 липня в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: