Середа, 22 березня 2023

Семінаристам розповіли про потреби і допомогу переселенцям та мешканцям зони АТО

Опубліковано в Курси для семінаристів П'ятниця, 24 червня 2016 15:50

З грудня 2014 року єзуїти у Львові надають притулок внутрішньо переміщеним особам, які змушені були покинути свої домівки через війну на Сході Україні. Про це заявив єзуїт о. Олексій Бределєв, Товариство Ісуса, під час VI практичного спецкурсу з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який ПМВ проводить у Брюховичах.

"Ми маємо в Україні філію Всесвітньої єзуїтської служби біженців, яка була заснована у 1975 році, коли закінчилася війна у В'єтнамі і 1,5 млн людей мусили втікати від північнов'єтнамської комуністичної армії. В Україні ми почали працювати у 2005 році. Нас лише 9 єзуїтів. У 2008 році ми заснували у Львові будинок для біженців з метою дати можливість людям, які втекли з зони бойових дій, оговтатися, заспокоїтися", - зазначив о. Олексій Бределєв.

Він розповів, що з 2008 по 2013 роки єзуїти надавали притулок у Львові виключно іноземцям - з Іраку, Ірану, Сомалі, Палестини, Чечні та інших країн, звідки вимушені були втікати люди через військові конфлікти, переслідування чи інші обставини. "За 5 років через наш будинок пройшло близько 70 осіб, одночасно могли жити - до 20. Ми забезпечували їм житло, харчування, можливість вивчати мови - українську, англійську, німецьку. А також надавали юридичну допомогу", - зазначив представник "Товариства Ісуса".

З грудня 2014 року у будинку єзуїтів у Львові постійно проживають переселенці з зони АТО, переважно з Донецької області. "Ми завжди надаємо перевагу найбільш вразливим групам населення, зокрема жінкам з дітьми. Наприклад, одна сім'я з Єнакієвого: бабуся, мама і донька. Троє жінок, які не мають жодної допомоги і не мають рідних. Інша родина - мама і донька, чий чоловік і, відповідно, батько, воює в "Азові". І вони змушені були через погрози втікати з Донецька", - розповів о. Олексій.

Він відзначив, що внутрішні переселенці мають як матеріальні, так і морально-психологічні проблеми. А говорячи про інтеграцію, зауважив, що місцеве населення на Західній Україні дуже часто має негативне ставлення до внутрішньо переміщених осіб. Водночас, підкреслив єзуїт, зазвичай до Західного регіону, і зокрема Львова, приїхали переважно проукраїнсько налаштовані люди.

У свою чергу експерт ПМВ, керівник міграційної служби "Карітас України" Григорій Селещук розповів семінаристам про ситуацію у буферній зоні АТО біля лінії фронту і про допомогу "Карітасу". Він відзначив, що з Донецької і Луганської областей виїхало понад 2,3 млн осіб внаслідок війни на Сході України. На сьогодні зареєстровано 1,7 млн внутрішньо переміщених осіб. "62% не хочуть повертатися назад, адже там тривають бойові дії", - зазначив Григорій Селещук.

За офіційними даними, відзначив експерт, загинуло майже 10 тис осіб і понад 20 тис осіб поранені. За неофіційними даними - загинуло понад 50 тис осіб. "435 тис осіб сьогодні проживають у зоні конфлікту, в атмосфері постійного обстрілу і небезпеки. Ми намагаємося працювати максимально близько до лінії фронту. Завозимо і надаємо продуктові набори, паливо, адже основні потреби людей - це продукти харчування і паливо для обігріву. Позаминулої зими тільки за офіційними даними в одній Мар'янці замерзло 8 осіб - не мали чим зігрітися", - відзначив експерт. Він також зауважив, що мешканці буферної зони потребують медичної і психологічної допомоги. 

Григорій Селещук відзначив, що неможливо охопити допомогою всіх потребуючих у буферній зоні, тож "Карітас України" зосередився на допомозі найбільш вразливим групам населення: багатодітні сім'ї, родини, де є вагітна жінка, пенсіонери та важкохворі люди.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: