Вівторок, 19 жовтня 2021

О. Любомир Яворський: Наша місія на Сході України тільки починається

Опубліковано в Курси для семінаристів Субота, 27 червня 2015 10:26

Наша місія на Сході України тільки починається - і для священиків, і для Церкви. Про це заявив о. Любомир Яворський, заступник Голови Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України під час курсу місійності у Львівській духовній семінарії.

"Ми почали активно підтримувати наших військовослужбовців починаючи з Криму. На сьогодні ми провели більше 125 ротацій в зоні АТО священиків, які їхали на місяць. Водночас наша місія на Сході тільки починається - і для священиків, і для Церкви. Капелани в АТО - це як десант: заходять, знайомляться, будують Церкву і тепер треба туди направляти священиків на пасторальне-місійне служіння", - зазначив отець Любомир.

Він зауважив, що капеланське служіння в зоні АТО відбувається не тільки для військовослужбовців, а для всіх людей, які мешкають на цій території.

"У неділю посвячували на Луганщині каплицю. Це вже була третя каплиця, організована одним священиком, яку збудували військові. Наші військовослужбовці дбають, щоби там були храми, щоби люди могли приходити і молитися. Отже священик-капелан вже душпастирює і для тих місцевих людей. Вони також допомагають: жіночки приходять прибирати і облаштовувати каплицю. Зароджується парафіяльне життя", - відзначив головний військовий капелан УГКЦ.

О. Любомир Яворський розповів, що офіційно капеланства в Україні поки не існує. Але Міноборони затвердило положення про капеланство. І підкреслив, що держава мусить опікуватися капеланами, зокрема, потрібно організовувати фахові курси підготовки. "Капеланське служіння - це масштаб держави. Мусить бути вишкіл, щоби священик знав, як діяти. Якщо йде обстріл і когось поранили, священик повинен знати, як допомогти людині, як надати першу медичну допомогу, психологічну допомогу. Священик на полі битви багатогранний", - сказав заступник Голови Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.
Отець Любомир також відзначив, що капеланське служіння відбувається не тільки в зоні АТО, а й у місцях постійної дислокації військовослужбовців, місцях їхнього вишколу, у шпиталях.

"Є така приказка: на війні атеїстів не буває. Військовослужбовці розуміють, що кожен день їм Господь дарує нове життя. Вони не нарікають, вони дякують Богу. Мене найчастіше запитують, коли я повертаюся з зони АТО, чи там хлопці не зневірилися? Вони не зневірилися. Головне, щоби тут, в тилу, люди не зневірилися", - наголосив о. Любомир Яворський.

Він також відзначив, що перші капелани в зоні АТО - це були священики, які пройшли Майдан.

Говорячи про те, як можна стати військовим капеланом, о. Любомир зазначив, що перша вимога - 3 роки пасторального служіння на парафії.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: