П'ятниця, 22 жовтня 2021

Роль мирянського руху в становленні та розвитку УГКЦ в країнах міграції

Опубліковано в Семінари для місіонерів Четвер, 10 жовтня 2013 14:45

Темою четвертого дня духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікації місіонерів - священиків, монахів і монахинь із-за кордону, що проходив в Княжичах, була роль мирянського руху в становленні та розвитку УГКЦ в країнах міграції.

Канонічні аспекти мирянського руху представив о. д-р Андрій Танасійчук, експерт канонічного права Патріаршої курії (Київ). Він відзначив, що миряни можуть бути задіяними у виконанні покладених на Церкву місій, а бути мирянином також означає отримати покликання. “Прийняття таїнств християнського втаємничення християнин отримує власне покликання, а саме стає мирянином. Це в свою чергу зобов'язує, а не лишень рекомендує, щоб послідовність його вчинків завжди порівнювалась із волею Божою… Лишень через діалог, через запитування своїх духовних наставників і отримування від них відповідей, мирянин зуміє у будь-якій сфері суспільного життя, бути тим живим камінням, про які говорить св. Петро, а саме в єдності із іншими утворює видиму Христову Церкву на землі”, - наголосив о. Андрій.

Викладач Українського католицького університету д-р Юрій Підлісний говорив про стан і перспективи мирянського руху в умовах міграції. Він відзначив, що міграція ставить серйозні виклики перед сучасним світом і, зокрема, Церквою. І наголосив, що точкою опори для емігранта за кордоном завжди залишається Церква і парафіяльні спільноти.

Доповідь голови християнського товариства українців в Італії Олеся Городецького була присвячена громадським організаціям. “Найбільш розвинена і дієва громадська організація за кордоном - Світовий конгрес українців. Є сталі, розбудовані організації, як Український конгресовий комітет Америки чи Конгрес українців Канади, які були створені попередніми хвилями еміграції, добре забезпечені, мають реальні важелі впливу на уряди країн. Щодо нової міграції, то більшість нових мігрантів залишаються громадянами України, не мають права голосу і того політичного впливу, який давав би їм можливість вирішувати певні проблеми за кордоном. Сьогодні важко формувати громадські організації. Люди мало свідомі, з недовірою ставляться один до одного, бояться чи не хочуть об’єднуватися”, - зазначив Олесь Городецький.

По закінченню виступів перед учасниками курсів виступів Голова ПМВ, Владика Йосиф (Мілян). “Ми бачимо зацікавлення священиків і викладачів, які зголосилися приїхати, поділитися своїм досвідом, своїм служінням. Я дуже вдячний всім. Сподіюся, що викладена інформація стане вам у нагоді. Програма була достатньо цікава і корисна. Кожен семінар має наслідки для нас, думаю, що для міграції так само”, - зазначив Владика.

Він також розповів, що в планах ПМВ – проведення форуму мігрантів Європи, який відбудеться до весни 2014 року. Єпископ вручив всім учасникам семінару сертифікат про прослуховування курсу і пообіцяв, що всі пропозиції і питання, які поставили священики-місіонери у анкетах за результатами семінару, будуть розглянуті на Великому Синоді.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: