Вівторок, 19 жовтня 2021

У Львові відкрили виставку “Апостол душпастирства мігрантів” пам’яті отця Василя Поточняка

Четвер, 26 жовтня 2017 16:29

Сьогодні у Львівському історичному музеї відкрилася виставка Апостол душпастирства мігрантів”, присвячена вшануванню пам'яті координатора для українців Італії, секретаря Пасторально-міграційного відділу УШКЦ отця Василя Поточняка (1974-2015 рр.).

На виставці представлено близько 300 пам’яток. Матеріали передані Музею родиною отця Василя Поточняка (сестрами Світланою і Ніною), Пасторально-міграційним відділом УГКЦ (владикою Йосифом Міляном та отцем Андрієм Гахом), представниками церковних громад Італії (Брешії, Болоньї, Риму, Реджіо-Емілії та Мілану), приватними особами — знайомими, друзями, сподвижниками о. Василя Поточняка.

Головним експозиційним матеріалом стали документи, світлини, особисті речі, священичий одяг, ікони, міграційна періодика, релігійна література, предмети побуту, сувеніри з подорожей, подарунки та багато інших речей. Експонати виставки утворюють три головні періоди: дитинство, навчання і душпастирська праця у Дрогобицькій духовній семінарії; координаторство українських громад Італії; духовне служіння отця Василя на посаді секретаря Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Авторський колектив: Ольга Сторож, Світлана Олексенко, Сергій Следзь, Ольга Аржанова, Христина Маліновська, Ігор Мисяк.

Мета виставки — показати багатогранність пасторської праці духівника за кордоном: від створення церковних громад мігрантів до відстоювання їх трудових прав на чужині, підтримки рідної мови, традицій, пропагування української культури в світі.

Окремо в експозиції представлено фрагменти пересувної виставки Наші в Італії‟, яка була відкрита о. Василем Поточняком у Римі, щоби показати реальне становище українських заробітчан в Італії. Це перша і єдина виставка документів, матеріалів, взірців прикладної та поетичної творчості, світлин про життя, свята та будні українських трудових мігрантів вІталії.

У церемонії відкриття виставки взяли участь директор Львівського історичного музею Роман Чмелик, представники родини та близькі о. Василя Поточняка, референт ПМВ о. Роман Ільницький, колишні мігранти Оксана Пронюк і Ігор Лазоришин.

Виставка триватиме до середини грудня 2017 року. Години роботи музею (пл. Ринок, 6, третій поверх): з 10:00 до 17:30. Всі дні, крім середи. Вхід на виставку вільний.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: