П'ятниця, 19 жовтня 2018

Учасники Форуму українців Східної Європи та Азії у Казахстані ухвалили резолюцію

Субота, 14 жовтня 2017 23:05

За ініціативи Пасторально-міграційного відділу УГКЦ 13-14 жовтня у місті Караганда відбувся Форум українців Східної Європи та Азії на тему «Духовна та культурна ідентичність Українців Східної Європи та Азії. Вчора, сьогодні, завтра». У Форумі взяли участь близько 60 осіб єпископи і священики УГКЦ та представники українських громад з України, Казахстану, Росії, Киргизької Республіки.

За підсумками Форуму учасники ухвалили Резолюцію, яка охоплює багато питань з різних сфер, що стосуються життя українських мігрантів у країнах Східної Європи та Азії. Повний текст Резолюції буде опублікований згодом. А нижче подаємо текст преамбули.

Ми учасники Форуму українців УГКЦ Східної Європи та Азії, зібрані у Караганді в днях 13-14 жовтня 2017 року Божого, складаємо вдячність Українській Греко-Католицькій Церкві за організацію Форуму, який вперше за новітніх часів об`єднав нас усіх, що проживаємо у країнах Східної Європи та Азії.

Ми хочемо виразно засвідчити, що, незалежно від місця нашого проживання, бажаємо бути апостолами своєї Церкви і посланцями свого рідного Українського Народу.

Ми урочисто засвідчуємо, що є дітьми Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви, висловлюємо нашу готовність брати активну участь у становленні християнських цінностей у країнах нашого проживання.

Ми зібралися у Караганді на Форум за особливих обставин, а саме з нагоди 70-х роковин сумнозвісної операції «Захід», внаслідок якої десятки тисяч Українців були депортовані на східні терени Радянського Союзу. Велика частина з них опинилися в Казахстані.

З цієї нагоди хочемо висловити нашу вдячність усім тим, завдяки вірі та мужності яких Український народ на казахських землях зберіг власну духовну і національну ідентичність та передав її своїм нащадкам як найбільший скарб. Нехай Господь прийме їх цю цілопальну жертву, а ми, як їхні нащадки, бажаємо бути гідними продовжувачами їхнього діла. «Бог і Україна» - ось наше гасло, за яким бажаємо будувати наше теперішнє і майбутнє!

Користуючись нагодою, висловлюємо вдячність синам і дочкам Казахського народу, які у тяжку хвилину життя Українського народу були завжди поруч та подавали руку помочі. Сьогодні, спільно зібрані на роздумах і молитві, ми щиро кличемо до Господа словами подяки за жест милосердя братів і сестер Казахів, кажучи: Нехай Бог благословить Казахський Народ (Қазақ халығына Тәңіріміз бата берсін)!

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: