Четвер, 16 серпня 2018

Ієрм. Юстин Бойко: В основі будь-якої міграційної політики держави повинна стояти людина

Вівторок, 29 серпня 2017 18:19

В основі будь-якої міграційної політики держави повинна стояти людина. Кожна держава, яка поважає і цінить свого громадянина, повинна не так дбати про те, щоб він повернувся, як радше про те, щоб його захистити і допомогти йому там, де він є. Про це заявив ієромонах Юстин Бойко, виступаючи від імені Голови ПМВ Владики Йосифа Міляна на міжнародній науково-практичній конференції з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців в Національному університеті “Львівська політехніка”.

“Головною темою даної секції сьогоднішньої міжнародної науково-практичної конференції є сучасна українська міграція, її сучасне та майбутнє. Христова Церква розглядає міграцію перш за все як шанс: шанс для поодинокої людини - зустріти іншу і збагатитися її досвідом; шанс для спільноти – поділитися власним досвідом, шанс для поодинокого етносу – зрости, шанс для світу – не зупинитися в рості. Якщо ж глибше черпнути, то вже сама природа Церкви є міграційною, оскільки Христос своїм послідовникам наказав: «Ідіть, навчайте всі народи» (Мт 28,19)”, - зазначив о. Юстин.

Саме тому, відзначив ієромонах, для Христа, як і для Церкви, кожна людина чи згромадження людей є не так загрозливим викликом, як шансом, навіть більше – знаком! “Синод єпископів УГКЦ від 2010 року чітко каже, що «Міграція стає поштовхом до діалогу і створює можливість зустріти в особі ближнього самого Христа. В особі емігранта приходить ціле багатство його мови та народної традиції, інший спосіб бачення світу, а це нас взаємно збагачує, перевіряє нас на людяність та здатність до солідарності», - зазначив священик.

На жаль, відзначив о. Юстин, у владних структурах держави про мігранта згадується тоді, коли він приносить якусь користь структурі – економічну або політичну. Натомість, гідність людської особи як і є так залишається на тому самому місці. “Доказом цього може бути хоча б той факт, що у одному з анкетувань, що його свого часу проводила Християнська Асоціація Українців в Італії, з’явився досить вагомий відсоток людей, які за основну причину свого виїзду вказали неповагу прав і гідності людської особи в рідній країні”, - додав о. Юстин Бойко.

Говорячи про адекватну відповідь на так званий «виклик» міграції, священик підкреслив, що її потрібно розпочати зі зміни філософії ставлення до мігрантства як такого. “Політика країн ЄС також потребує певного перегляду, можливо не так під оглядом юридичним (візи, дозволи на проживання, тощо), як у першу чергу під оглядом прав і гідності людської особи як такої. Адже, будь-яке законодавство у своїй основі мусить базуватися саме на цьому”, - сказав священик.

Він також наголосив, що українські як державні, так і церковні структури повинні сприяти організації самих мігрантів на місцях навколо духовних, культурних та соціальних центрів. “Чому це так важливо? Тому, що досить часто такі центри самі стають моторами розв’язання тих чи інших проблем, навіть економічного характеру, на яких сьогодні так сильно акцентується”, - відзначив ієромонах.

Розповідаючи про українську міграцію у Європі, о. Юстин відзначив, що вона почала набувати рис сталої і таким чином закладати фундамент для діаспори. “Але, ця діаспора починає як і кожна боротися з багатьма проблемами. У першу чергу – це проблема виховання молодого покоління, дітей, які або вже народилися на території країн ЄС, або сюди їх привезли батьки. Саме через це вже багато років УГКЦ намагається там, де можливо створити недільні школи, які стають центрами формації ідентичності людини, християнина, українця”, - зазначив о. Юстин Бойко.

Священик підкреслив, що Церква намагається завжди будувати міграційну політику на любові до людини і таким чином, щоб брати під увагу як країну перебування мігранта, так і країну, звідки він прибув, оскільки з часом ця країна стане для нього країною повернення.

“В основі будь-якої міграційної політики держави повинна стояти людина. Кожна держава, яка поважає і цінить свого громадянина, повинна не так дбати про те, щоб він повернувся, як радше про те, щоб його захистити і допомогти йому там, де він є. У свій час це дуже добре зрозумів уряд Португалії, велика частина мешканців якої знаходиться поза межами своєї країни. Українська держава поки що не вийшла відкрито на арену боротьби за власного громадянина”, - наголосив о. Юстин Бойко.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: