Середа, 22 березня 2023

О. Олександр Смеречинський розповів семінаристам про специфіку праці морського капелана

Понеділок, 10 липня 2017 18:21

Директор Морського Апостоляту о. Олександр Смеречинський поінформував учасників курсу місійного служіння, який цього року ПМВ проводив в Івано-Франківську, про специфіку праці морського капелана.

Він розповів про історію виникнення і структуру Морського Апостоляту. "Морське капеланство у Католицькій Церкві має близько 100 років. Це загальнокатолицька структура, яка на сьогодні охоплює 420 портів. А місія нашого українського Морського Апостоляту розпочалася у 1994 р., коли ми почали свою працю з моряками в Одесі. Офіційно морський Апостолят УГКЦ зареєстрований у 2000 році", - зазначив о. Олександр Смеречинський.

Він підкреслив, що з українських Церков системно з моряками працює лише УГКЦ.

“На початку мене тягнули до моря і моряків “за вуха”. Але тепер, як на мене, цікавішого служіння ледь знайдеш. Морське служіння – виняткове, креативне і перспективне. Кожен, хто має покликання до священства, має покликання до місії. Але, служачи в Морському Апостоляті, вам не треба кудись їхати, місія сама приходить до вас. Наша діяльність – відвідувати всі кораблі, які приходять Одесу, а до нас приходить Китай, Індія, Філіппіни, – увесь світ”, - розповів о. Олександр.

Директор Морського Апостоляту зазначив, священик намагається допомогти всім морякам, які цього потребують, незважаючи на віросповідання і національність.

О. Олександр Смеречинський розповів, що морські капелани працюють як з моряками торгового флоту, так і з українськими військовими моряками, адже в Одесі з 2014 року базується український флот.

“Праця Морського Апостоляту - це не лише опіка над моряками, а також над їхніми родинами і людьми, які залучені в діяльність інфраструктури, пов’язаної з морем”, - додав душпастир.

Також Директор Морського Апостоляту зауважив, що морські капелани УГКЦ працюють і в морських навчальних закладах, де навчаються 16 тисяч студентів. “Для порівняння, найбільша морська академія у Франції має 800 курсантів”, - підкреслив о. Олександр.

Він відзначив, що українці - найбільша морська нація у Європі. За найскромнішими підрахунками, в Україні налічується 85 тис моряків, які присутні по всьому світу.

О. Олександр Смеречинський також наголосив, що заохочує священиків УГКЦ по всьому світу відвідувати моряків у портах. І відзначив, що зараз у планах УГКЦ створити загальносвітову українську структуру Морського Апостоляту. “Ми намагаємося створити світову мережу нашої Церкви по опіці моряками. Я зараз їжджу по світу залучати наші парафії і духовенство для служіння нашим морякам. Адже наша Церква присутня у всьому світі і дуже часто є священики в портових містах”, - зазначив морський капелан.

О. Олександр також запросив семінаристів до Одеси, щоб “пройти курс молодого бійця” і подивитися на працю морського капелана.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: