Понеділок, 17 червня 2019

Владика Йосиф (Мілян): Щоби бути місіонером, недостатньо мати диплом

Неділя, 27 жовтня 2013 01:10

Відповідальність і підготовка наших священиків для служіння за кордоном, їх моральний авторитет, їх освіченість і креативність у підходах до такого душпастирства повинні бути дуже високими. Про це завив голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ Владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ під час лекції для семінаристів у рамках практичного курсу з місійного служіння в Тернопільській вищій духовній семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого, що при Марійському духовному центрі в Зарваниці.

“Щоби бути місіонером, недостатньо мати диплом і кілька сертифікатів. Тут мусить бути особливе покликання, з яким треба народитися і потім його розвинути”, - наголосив Владика Йосиф.

Голова ПМВ відзначив, що їхати на служіння за кордон – це завжди тяжкий труд, незалежно від країни перебування. І окреслив виклики, які найчастіше постають перед душпастирями УГКЦ на місійних теренах.

“Перший виклик - це вимога целібату. Пробуємо переконати Західний світ, що одружений священик нічим не гірший від целібсу. Якщо душпастирювати приїде одружений священик, то фактично приїде два в одному - і ці двоє зможуть зробити більше для наших людей, ніж один священик. В ідеалі так би мало бути”, - зазначив Владика Йосиф.

Ще однією небезпекою єпископ назвав біритуалізм, до якого іноді вдаються священики УГКЦ на Заході. “Він служить у католицькому костелі і часто праця для Римо-католицької Церкви бере верх – він не має часу служити нашим людям. Нібито від РКЦ отримує утримання, але втрачається для нашої Церкви. Треба мудро поступати і розуміти, що тебе послав єпископ, щоби ти послужив рідному народу”, - підкреслив голова ПМВ.

Владика відзначив, що дуже важлива для священика на місійних теренах креативність і второпність, велика любов до людей і розуміння їхніх проблем.

Він також розповів семінаристам про потреби душпастирювання у Київській архиєпархії, зазначивши, що вони не відрізняються від потреб Західної України. “Київська архиєпаріхя - це не місійні терени. Це рідна земля. Тільки ментальність трохи інша”, - зазначив Владика.

Голова ПМВ наголосив, що початки завжди важкі, але якщо Бог заклав у людину покликання місіонера, то від цього покликання не втекти.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: