Неділя, 07 березня 2021

Українці в Угорщині відзначили 25-ту річницю підняття Державного прапора

Понеділок, 27 березня 2017 16:29

У Будапешті відзначили 25-ту річницю першого підняття Державного прапора над Посольством України в Угорщині, яке стало першою українською закордонною дипломатичною установою після відновлення Незалежності України.

Урочисті заходи розпочалися на території Українського Посольства в Угорщині. Звертаючись до присутніх людей, Посол України в Угорщині Любов Непоп підкреслила, що Угорщина “була однією з перших, хто визнав Незалежність України у 1991 році, продемонструвавши в такий спосіб добросусідський і партнерський характер наших відносин”. Посол наголосила, що це партнерство продовжується і сьогодні, коли Будапешт підтримує Київ у протидії російській агресії.

Директор департаменту Східної Європи та Середньої Азії Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Віктор Седеркені наголосив, що Україна та Угорщина були і залишатимуться надійними партнерами. А представник українців в угорському парламенті Ярослава Хортяні підкреслила, що українська громада Угорщини й надалі підтримуватиме розвиток українсько-угорського співробітництва . У свою чергу Голова Державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко зазначив, що українська громада за кордоном продовжить сприяти популяризації України в світі, докладаючи зусиль для її зміцнення і процвітання.

На завершення до учасників свята звернувся душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій, який закцентував увагу на потребі духовного розвитку для українського народу. А відтак священнослужитель освятив новий Державний прапор України, після чого відбулося Урочисте підняття прапора у супроводі співу Державного Гімну у виконанні Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки.

У рамках святкування також відбулося урочисте покладання вінків до пам’ятника Тарасу Шевченку та відкриття виставки українського художника Івана Марчука «Шевченкіана», а опісля розпочався святковий концерт хору ім. Г. Верьовки.

Святкові заходи відбулися за підтримки Державного Самоврядування Українців в Угорщині та Українського Посольства в Угорщині.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: