Неділя, 07 березня 2021

Українці у Молдові відзначили Шевченківські дні з декламуванням віршів і Літургією

Вівторок, 21 березня 2017 11:26

У духовно-культурному інформаційному центрі УГКЦ ім. Митрополита Андрея Шептицького у Кишиневі 15 березня відбувся святковий захід з нагоди вшанування 203-ї річниці від дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка. 

Настоятель парафії Покрови Пресвятої Богородиці о. Роман Поправка відслужив Святу Літургію, по закінченні якої продекламував вірш «Заповіт» та наголосив, що кожний українець повинен знати духовний Заповіт поета, щоб пишатися своєю Батьківщиною, мовою, традиціями.

“Про духовний світогляд Шевченка довго мовчали. Комуністична влада навіть спробувала перетворити Кобзаря на атеїста, посилаючись на вирвані з контексту фрази. Якщо тільки вдатися до цифр, то в “Кобзарі” ім’я Бога вжито 495 разів. Із 230 творів “Кобзаря” ми маємо 25 – релігійного змісту . Та й звертався Шевченко до Бога з великою пошаною і любов’ю: “Милий Боже”, “Святий Боже”, “Господь Бог мій”. Як зазначив православний митрополит Іларіон (Огієнко) у своїй книзі «Релігійність Тараса Шевченка» 1964 року: «У “Кобзарі” все життя міцно пов’язане з Богом – від ранку до вечора, від народження до могили. Усе життя в “Кобзарі”, релігійне і церковне, – усе описане з погляду віруючого християнина». Біблія супроводжувала Шевченка. Псалтир він знав з малих літ, по ньому вчився грамоти. Святе Письмо давало поетові наснагу до написання творів. Великий Кобзар був глибоко духовною людиною, з своїми слабкостями, і немочами. Він часто прибігає та молиться до Бога, а іноді не розуміє Його, але водночас не зневірюється і бореться зі спокусами”, - зазначив о. Роман Поправка.

У свою чергу заслужений діяч мистецтв Республіки Молдова, заслужений діяч культури України Євген Осередчук наголосив, що Тарас Шевченко в своїх поетичних творах глибоко відтворив ментальність української душі - одвічну любов, відданість до своєї землі, до свого багатостраждального українського народу. “Особливо проникливо поет передає дух козацької доби, боротьбу за волю від різних поневолювачів; татар, ляхів, московітів - створені ним поетичні людські образи хвилюють душу. Всі ми разом переживаємо за долю молодої матері українки в поемі «Катерина», за героїчну боротьбу козаків в вірші «Іван Підкова», - сказав Осередчук.

Закінчуючи свій виступ Євген Павлович презентував свою авторську книгу “П’ять сторінок життя”, в якій представлені його графічні твори, на яких зображений Шевченко.

Парафіянка Надія Мазур прочитала вірш “Лілея” та висвітила біографію українського поета, а також розповіла присутнім про невідомі сторінки історії перепоховання Великого Кобзаря на Чернечій горі в м. Каневі. Пані Люба Бурлака заспівала відомі пісні Тараса Шевченка, покладені на муз. Лисенка “Реве та стогне Дніпр широкий” і “Садок вишневий коло хати” .

Крім того, парафіяни мали змогу оглянути виставку книг про життя і творчість Тараса Шевченка.

Після цього відбулася Хресна Дорога.

За інформацією прес-центр Української греко–католицької громади у Кишиневі

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: