Неділя, 07 березня 2021

Українці в Угорщині провели Шевченкові дні

Вівторок, 14 березня 2017 11:39

Українці в Угорщині вшанували пам’ять видатного українського поета Тараса Шевченка. У день народження письменника, 9 березня, у Будапешті відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Кобзарю на площі Шевченка.

Перед присутніми з промовами виступили Повноважний посол України в Угорщині пані Любов Непоп, Представник української меншини в Парламенті Угорщини, голова Європейського конгресу Українців, перший заступник президента Світового конгресу українців та голова Товариства української культури в Угорщині пані Ярослава Хортяні та президент Державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко.

У неділю, 12 березня, після Божественної Літургії в церкві св. Флоріана на площі Шевченка, в якій українська громада збирається на щотижневі богослужіння, відбулася Панахида перед пам’ятником Кобзарю.

У своїй промові до парафіян о. Дам’ян Габорій зазначив, що “геніальність Шевченка полягала в тому, що він був глибоко віруючою людиною, і через те, що він мав близький контакт з Богом, Господь діяв через його слово. Тому кажемо, що його слова є пророчими».

На завершення, відбувся міжнародний флешмоб #GlobalShevchenko, під час якого присутні мали можливість процитувати вірші українського поета.

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: