П'ятниця, 25 травня 2018

О. Андрій Олійник: Через прийняття мігрантів відкриваються двері милосердя до Бога

Понеділок, 18 квітня 2016 18:18

Біблія закликає до прийняття чужинців, адже через це відкриваються двері милосердя до Бога. Про це заявив завідувач кафедри Пасторального Богослов’я УКУ о. Андрій Олійник, ЧНІ, під час круглого столу, організованого ПМВ спільно з УКУ, щодо мігрантів у світлі Ювілейного Року Божого Милосердя.

О. Андрій аналізував богословський вимір заклику Святішого Отця Франциска Папи Римського у зверненні з нагоди Ювілею Мігрантів.

"Проаналізувати Послання Святішого Отця мені допомогла подія, яка нещодавно відбулася, - Папа Франциск відвідав острів Лесбос, який вважається символом трагедії біженців. Папа забрав з собою 12 біженців з Сирії, серед яких 6 дітей. Хоча офіційний Ватикан був приготований на 10 осіб. Це була імпровізація Папи. Всі витрати щодо утримання цих трьох сімей бере на себе Ватикан. Це практичне застосовування того, що написав Папа у своєму посланні", - зазначив о. Андрій.

Завідувач кафедри Пасторального Богослов’я УКУ відзначив, що на острові Лесбос знаходилися табори для біженців перед підписанням договору між ЄС і Туреччиною щодо повернення до Туреччини біженців з Сирії. На сьогодні на острові перебувають приблизно 4 тисяч осіб, які очікують на притулок.

"Папа зазначив журналістам, що він летить на зустріч з жертвами найбільшої катастрофи після Другої Світової війни. Він поспілкувався з біженцями і вшанував пам'ять тих осіб, які загинули по дорозі до Європи. З 4 млн осіб, які торік вирушили до Європи, затонуло або зникло без вісти понад 700 осіб. Папа запевнив біженців, що вони не є самотніми у своєму стражданні", - розповів отець Андрій.

Папа каже, відзначає богослов, що Євангеліє Милосердя має відповіді на всі ці виклики. Метою Євангелія Милосердя є змінити обличчя землі на простір Божого Царства. "Всі ми є подорожуючі, всі ми перебуваємо на дорозі до Бога і ми повинні розуміти ситуацію біженців", - підкреслив о. Андрій Олійник.

Він наголосив, що Біблія закликає до прийняття чужинців, адже через цей вчинок відкриваються двері милосердя до Бога, оскільки в обличчі іншої людини проявляються риси Ісуса Христа. "Тому той, хто виконує біблійний заклик щодо опіки над чужинцями, має можливість із захопленням пережити свято зустрічі, обміну дарами і солідарності. Така людина розпізнає голос Христа", - сказав о. Андрій.

Завідувач кафедри Пасторального Богослов’я УКУ також відзначив, що Папа у своєму посланні закликав і допомагати країнам, з яких вирушають мігранти і біженці. "Міжнародна солідарність, співпраця, взаємодопомога і справедливий розподіл земних дібр - це чинники, які слід скеровувати у напрямку тих країн, з яких вирушають мігранти у пошуках кращої долі", - зазначив о. Андрій.

"Папа закликає кожного вірного церкви практично відкликнутися на цю потребу - вшанування біженця як богоподібної істоти", - додав він.

О. Андрій Олійник також відзначив, що у відповідь на міграційні виклики, згідно з Посланням Папи, Церква повинна вживати наступних кроків: сприяти розвитку інтеграції, поданню об'єктивної інформації, гальмуванню байдужості, поширенню гостинності і пропагуванню ідей богослов'я визволення.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: