Субота, 19 жовтня 2019

У Римі на семінарі обговорили нові міграційні виклики і "міграційну кризу" в Європі

Субота, 16 січня 2016 00:05
У Римі відбувся семінар на тему міграції, організований з нагоди Всесвітнього дня мігрантів та біженців Центром міграційних досліджень та італійським представництвом Європейської комісії з питань міграції та біженства. Про це повідомив о. Сергій Паламарчук, який був учасником семінару, представляючи Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.
 
Ранішнє пленарне засідання було присвячене правовим, політичним та інституційним питанням міграції у Європейському Союзі, які порушували у своїх у доповідях представники Європейської комісії з питань міграції та біженства. Так, Т’єрі Віссол говорив про політичну складову щодо прикордонного контролю, притулків для біженців та феномену іміграції в цілому згідно з Лісабонськоим договором. Альберто Вольпато та Марк Гартвіг представили  Європейську Програму з міграції та концепцію «гарячих точок».  Економічні і соціальні питання порушив у своєму виступі Джузеппе Юліано, італійський представник Європейського економічного і соціального комітету. Одними з основних міграційних  «каналів» чи шляхів експерти називали такі країни, як Італія та Греція.
 
На другій сесії обговорювалося питання нових викликів у сучасних міграційних етапах, зокрема йшлося про масштаби демографічних, соціальних та економічних процесів, що супроводжують міграційні хвилі, а також про феномен так званої «міграційної кризи» в Європі. Серед доповідачів були представники римських університетів, працівники італійської прикордонної морської служби, представники громадськості.
 
Остання сесія відбувалася у формі круглого столу за участю представників преси. Також в рамках заходу був представлений ювілейний 200-й випуск Міжнародного обіжника міграційних студій.
 
Питання України та українських мігрантів у робочіх зустрічах і доповідях не виокремлювалося.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: