Українці греко-католики Будапешта відзначили Зелену неділю або День Святої Трійці. Розпочалося свято Літургією у болгарській церкві. Службу Божу правив о. Дамян Габорій, душпастир для українців греко-католиків в Угорщині, у супроводі відомого хору Святого Єфрема.
"Цей християнський празник є одним із головних у церкві Ісуса Христа. На п’ятдесятий день після смерті Спасителя на його Апостолів зійшов Святий Дух у вигляді вогненних язиків. Саме з цього моменту, як стверджують богослови та ієрархи нашої віри, починається історія створення Святої Вселенської Апостольської Церкви", - зазначив о. Дамян у своїй проповіді до вірян, які прибули до храму з багатьох куточків Угорщини та України.
Священик відзначив, що плоди Святого Духа віруюча людина відчуває як мир, любов, радість, довготерпіння, віру, стриманість. І підкреслив, що саме Святий Дух у житті християн допомагає їм, зцілює, освітлює, оберігає від зла, гріхів і спокус, перемінює, захищає, робить їх правдивими свідками Христової віри, надихає до сміливих і добрих вчинків, очищує і зміцнює у різних випробовуваннях. “Сьогодні ці дари Святого Духа сходять на кожного християнина. “Якщо нам бракує таких плодів святого Духа, як мир, спокій, мужність, терпеливість, звертаймося до Єдиного Бога з молитвами, щоб вони зійшли на нас”, - сказав о. Дамян Габорій.
Після Божої Служби українці з родинами і друзями відвідали святковий концерт у будинку культури, де виступали Закарпатський народний хор, танцювальний молодіжний колектив «Кольори Карпат» з Ужгорода, а також маленькі представники Недільної школи.
