П'ятниця, 22 жовтня 2021

Семінаристам презентували Рух християнських сімей

Неділя, 27 червня 2021 11:33

Регулярна праця з сім’ями допоможе душпастирю формувати середовище, прищепити християнські принципи стосунків родинам, зміцнювати подружжя і оживити життя парафії. Про це заявили представники Руху Християнських Сімей Роман і Наталя Прокопів під час практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цьогоріч проходить у Львові.

 

Подружжя поділилось своїм досвідом праці з родинами і розповіло, для чого священнику працювати з сім’ями на парафії. Роман і Наталя підкреслили, що така праця буде корисною для всіх – і для подружжя, і для Церкви загалом, і власне для пароха.

 

“Що це дасть? Церкві дозволить відповісти на виклики сімей і зміцнити сім’ї, парафії – оживить її життя і допоможе сім’ям покращити подружні стосунки; священнику - покращить стосунки в його подружжі і дасть багато інформації та відповідей на питання і проблеми, з якими стикаються парафіяни”, - зазначив Роман.

 

Олена і Роман разом вчилися, вже 19 років перебувають у шлюбі і виховують трьох дівчат. “Ми виросли у різних сім’ях, різних контекстах, ми усвідомлювали, що легко нам не буде. І ми як подружжя хотіли знайти місце, середовище, де ми можемо спілкуватися з однодумцями, шукати відповіді на питання, що виникають”, - поділилася пара.

 

Вже 13 років подружжя належить до Руху християнських сімей (заснований 2003 року Комісією родини Львівської Архиєпархії), мета якого - плекання та поширення християнських принципів для побудови міцної та щасливої сім'ї.

 

“Яке місце сім’ї в місійному служінні Церкви? Як каже папа Іван Павло ІІ: «Сім’я – перший суб’єкт євангелізації». Завдання сім’ї – передавати віру і освячувати, преображати суспільство довкола себе згідно з задумом Божим, - наголосив Роман і додав. - Чому до сім’ї потрібно йти в першу чергу? Бо люди зазвичай вчаться віри у сім’ях, сім’я живе серед світу і має вплив на багатьох довкола себе – колег, родину, сусідів, друзів”.

 

Наталя також підкреслила, що сім’я має бути “домашньою церквою”. “У час карантину ми і багато інших родин відчули, як важливо для сім’ї бути “домашньою церквою”, особливо у неділю і на свята, коли не було змоги сходити до храму. Дуже важливо практикувати свою віру у хаті, коли вся сім’я збирається і молиться разом”, - наголосила доповідач.

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: