П'ятниця, 22 жовтня 2021

О. Василь Нестер: Родинні рухи - багатство нашої Церкви

П'ятниця, 04 червня 2021 21:39
Родинні рухи - багатство нашої Церкви. Про це заявив Голова комісії у справах родини Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ о. Василь Нестер під час формаційного семінару для священників УГКЦ в Іспанії, який ПМВ проводить у Мадриді.
 
Розповідаючи про душпастирство родин, священник наголосив на важливості співпраці з прородинними рухами. Серед таких він назвав “Рух Християнських Сімей”, “Подружні зустрічі”, “Рух Назаретських Родин”, “Справжня любов чекає” та інші.
 
“Такі родинні рухи - це багатство нашої Церкви. Ми особисто з дружиною брали участь у таких програмах, були знайомі з відповідальними Рухів. Прородинні рухи - це номер один, щоби несакарментальні подружжя знаходили вихід у кризових ситуаціях. З власного досвіду можу сказати, що на кожних реколекціях були пари, які жили без шлюбу, а наприкінці духовних навчань деякі з них переживали Таїнство вінчання”, - поділився о. Василь.
 
Він підкреслив, що сім'я – це не лише об'єкт, але й перший суб'єкт душпастирства родини.
 
Священник також відзначив необхідність праці з молоддю, зокрема приготування до подружжя, яке відбувається у кількох формах: за посередництвом організованих центрів; через організовані курси на парафіях (священик та родинні експерти); через індивідуальний супровід священика (від однієї до кількох зустрічей).
 
О. Василь зауважив, що у цій сфері є свої виклики:
- невмотивованість та поверхове ставлення наречених до приготування
- короткий термін, що передує приготуванню
- додаткові деформуючі чинники: вагітність та спільне життя до шлюбу
- нефаховий і безвідповідальний підхід відповідальних за приготування
 
Він відзначив, що для більш ефективного душпастирства майбутніх подружь потрібна базова програма для приготування наречених до Таїнства Подружжя, належна формація та координація фахівців з числа духовенства та мирян і напрацювання додаткових дидактичних матеріалів, відеороликів, презентацій тощо.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: