Четвер, 20 січня 2022

Владика Степан Сус: Навіть не будучи в церкві в умовах пандемії вірні залишаються Церквою

П'ятниця, 16 квітня 2021 18:45

В умовах пандемії і карантину не будучи в церкві вірні залишаються Церквою, не маючи змоги зібратися на християнській спільноті, вони залишаються християнами. Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Суспід час онлайн-семінару "Церква і COVID: чи жива парафія?"

“В умовах пандемії священник у церкві став не лише душпастирем, а також служителем культури. Церква стала однією з інституцій у суспільстві, яка закликала до карантину, до певних обмежень, дистанцій. Церква виголосила неприпустимі,на перший погляд, слова для неї: щоби люди не приходили до церкви, щоби люди дистанціювалися, щоби зрозуміли, що навіть не будучи в церкві, вони залишаються Церквою, що навіть не маючи змоги зібратися на християнській спільноті, вони залишаться християнами”, - підкреслив владика Степан.

Єпископ зауважив, що у нових умовах Церква отримала особливу роль і покликання у суспільстві: говорити не лише про зв'язок між людиною і Богом, а й вчити, як поводитися, говорити про стосунки. “Коли ми говоримо про карантин,  Covid, обмеження, маски, дистанцію - це все питання стосунків. Ми маємо навчитися правильно їх будувати в цих умовах”, - додав Голова ПМВ.

Він наголосив, що одне з покликань душпастиря - дбати про здоров’я своїх вірних.

“Добрий пастир має дбати про здоров’я своєї пастви, свого народу. Пастир покликаний не лишень проповідувати. Його парафія - не лишень поле, де його мають слухати, а поле, про яке він повинен піклуватися”, - зазначив єпископ.

Владика Степан також зауважив, що карантин спонукав священників до творчості.

«У живих парафіях мають бути жваві активні парохи. І священники, які йдуть в ногу з часом, почали по-іншому дивитися на свою парафію. Багато хто став читати з людьми Святе Письмо, проводити ділення у групах, реколекції, спільну молитву онлайн. Такі парохи живих парафій зуміли втримати людей і бути з ними в одній спільноті», - поділився єпископ.

Голова ПМВ підкреслив, що онлайн служіння у храмах допомогли багатьом не воцерковленим українцям відкрити для себе Церкву.

«Завядки онлайн-Богослужінням багато людей, які ніколи не ходили до церкви, побували у храмах. У час карантину вдалося привернути увагу тих людей, які були поза Церквою, для яких християнство було чимсь зовнішнім і які тепер готові бути частиною нашої живої парафії, - зазначив владика Степан. - Залишається навчитися перевести людей з онлайн формату в оффлайн, щоб вони відчули Церкву живу, яка молиться, яка служить, яка є соціальною, і де душпастир не лишень проповідує, а свідчить культуру стосунків і вміння бути співвідповідальними».

Онлайн-семінар "Церква і COVID: чи жива парафія?" організований академічним католицьким товариством "Обнова" і Комісією УГКЦ у справах родини та мирян.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: