Середа, 20 жовтня 2021

Як українці Естонії відсвяткували Великдень у час пандемії

Четвер, 08 квітня 2021 12:10

У неділю, 4 квітня, українська греко-католицька громада в Естонії святкувала світлий празник Воскресіння Христового. Другий рік поспіль святкування Пасхи проходило в умовах пандемії та значних обмежень.

Через погіршення епідеміологічної ситуації ще на початку березня уряд Естонії заборонив проводити богослужіння в церквах за участю вірних. Тому більша частина великопісних та пасхальних богослужінь в храмі Богородиці Троєручиці м. Таллінн проходила за закритими дверима.

Незважаючи на значні обмеження, активне життя церковної громади в Естонії продовжується. Більшість богослужінь транслюються в групі у фейсбук «Українська Церква в Естонії». Також церква була і є відкрита для приватної молитви у визначений час. Всі охочі мають можливість приступити до Сповіді та Причастя.

Новинкою для парафії цього року стали великопісні онлайн реколекції, темою яких була постать святого Йосифа Обручника. Реколекції були організовані таким чином, що протягом п’яти тижнів, щочетверга ввечері, відбувалась одна духовна наука, яку провадив кожного разу новий реколектант. Такий формат мав багато позитивних моментів. Зокрема, в реколекціях змогли взяти участь усі охочі, незалежно від місця перебування.

Реколектантами були референт ПМВ УГКЦ о. Віталій Храбатин, настоятель парафії Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську о. Йосафат Бойко, ВС, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ о. д-р Ігор Бойко, монах-редемпторист о. Сергій Гончаров та Апостольський Адміністратор Естонії владика Філіпп Журдан.

Як зазначили в своїх науках більшість реколектантів, про святого Йосифа у Святому Письмі ми знаходимо не так багато згадок. Головно в тих частинах Євангелія, де розповідається про народження та дитячі роки Ісуса Христа. Тому, до певної міри, постать Йосифа залишається нам невідомою. Але, незважаючи на це, святий Йосиф є дуже важливим для нас, християн. Саме 2021 рік є проголошений Папою Франциском «Роком святого Йосифа».

Святий Йосиф – учитель молитви; святий Йосиф – приклад чесноти послуху; подружжя у Божому задумі; бути сміливим, як св. Йосиф; Йосиф, як приклад батьківства – цими та іншими темами були наповнені реколекційні вечори. Всі, хто не зміг долучитись в режимі онлайн, мають змогу подивитись реколекційні науки на сторінці УГКЦ в Естонії у соціальній мережі Фейсбук.

Також під час підготовки до Великодня для учнів суботньої катехитичної школи, яка діє при парафії Богородиці Троєручиці в м. Таллінн, був організований майстерклас з розпису писанок, який відбувся в режимі онлайн. З допомогою батьків та під проводом мисткині Дзвінки Загайської діти власними руками, за допомогою писачка і воску, написали свої перші писанки.

У суботу, в переддень Пасхи, в Таллінні, на подвір’ї храму Богородиці Троєручиці, відбулося освячення пасок та інших великодніх страв. В той же день о. Роман Кіх відвідав також вірних в м. Тарту.

Під час святкового богослужіння в неділю Пасхи о. Роман Кіх окремо звернувся і до вірних у Фінляндії, душпастирем яких він є, і привітав їх зі світлим святом Воскресіння Христового.

Як зазначив під час реколекцій владика Філіпп Журдан: “Навіть якщо ми не можемо бути присутніми на Літургії в церкві, радість воскресіння Ісуса Христа завжди повинна бути в нас і також бути видимою в нашому житті, в наших словах, тому що ми християни. І як християни ми повинні передати іншим радість, яку отримали і отримуємо постійно від Ісуса”.

За матеріалами УГКЦ в Естонії 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: