Вівторок, 13 квітня 2021

Голова ПМВ: Прощення - це шлях зцілення. Це дар, який дає полегшення й умиротворення

Неділя, 14 березня 2021 20:42

Прощення - це шлях зцілення. Це дар, який дає полегшення й умиротворення. Тому в Неділю Всепрощення важливо усвідомити, що Бог нас прощає і ми покликані та повинні простити іншим. Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус під час проповіді у Неділю Всепрощення в іспанському місті Алькала-де-Енарес. Єпископ очолив Божественну Літургію для місцевої української громади в рамках душпастирського візиту до Іспанії.  

“Дуже приємно цього недільного ранку бути у вашій спільноті, в Алькалі, і разом з вами молитися. Переважно я недільні ранки проводжу в Києві, в Патріаршому Соборі. Приємно, що навіть у теперішніх обставинах мені випала нагода відвідати наші спільноти в Іспанії, зокрема в Мадриді і Барселоні”, - зазначив владика Степан на початку проповіді.

Єпископ передав громаді вітання від Блаженнішого Святослава і запевнив вірних, що Глава УГКЦ пам’ятає і молиться за всіх українців греко-католиків по всьому світу.  

«Сьогодні остання неділя перед порогом Великого посту, Неділя Всепрощення. Перш за все ми просимо прощення у Бога. Ми свідомі, що Бог нас прощає, тому що він нас любить. Святі отці кажуть, що Бог ніколи не втомлюється прощати людину, це деколи люди втомлюються просити прощення. Бог ніколи не втомлюється давати нам шанс, можливості, - наголосив  Голова ПМВ. - Прощення - це шлях зцілення. Це вміння минуле залишити Богові. Це справді великий дар, який дає полегшення і умиротворення. Тому в Неділю Всепрощення важливо усвідомити, що Бог нас прощає і ми покликані та повинні простити іншим. Господь не може простити лише ті гріхи, яких ми не визнаємо, що це є зло».

Владика Степан також підкреслив, що дуже важливо навчитися прощати собі, залишати в минулому все, що нас непокоїть і мучить. А також просити прощення у тих, перед ким ми завинили, кого образили словами чи вчинками.

На завершення Святої Літургії Голова ПМВ від імені Блаженнішого Святослава передав настоятелю української спільноти антимінс - знак єдності із Главою Церкви.

Після Богослужіння владика Степан поспілкувався з місцевою громадою УГКЦ. 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: