Неділя, 29 листопада 2020

В Угорщині створили фундацію УГКЦ. Реквізити

Середа, 21 жовтня 2020 13:02

З благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава в Угорщині створили церковну фундацію для кращого здійснення душпастирства серед вірних УГКЦ у цій країні.

Засновником фундації є Патріарша курія УГКЦ. Головою кураторіума призначено душпастиря для українців в Угорщині о. Дам’яна Габорія. До складу кураторіума увійшли: о. Любомир Яворський, патріарший економ, представники бізнесу, юристи, громадські діячі, члени українських самоврядувань в Угорщині.

 «Потреба у священниках із України є великою. Але сьогодні маємо багато технічних перешкод і не можемо одразу надати духовну опіку для усіх українців, розкинутих по Угорщині. Основним покликанням  фундації є пошук коштів для здійснення душпастирства серед українців в Угорщині. Мусимо створити фінансову незалежність, щоб незалежно від обставин наша Церква могла опікуватися своїми вірними в цій країні», - зазначив отець Дам’ян. Він додав, що наразі є велика потреба у священниках УГКЦ у таких угорських містах як Дебрецен, Ньїредьгаза, Мішкольц, Сегед, Веспрем та інших.

Цілі фундації:

1.Організація пасторальної роботи для українців греко-католиків в Угорщині та допомога  в інтегруванні в угорське суспільство.

2.Будівництво та обслуговування інфраструктури Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині (у тому числі храмів, церковно-адміністративних, чернечих будівель і споруд).

3.Фінансова підтримка українського духовенства та членів їх сімей на території Угорщини.

4.Душпастирська опіка українських мігрантів, заробітчан, в’язнів, молоді, студентів та інших категорій вірних на території Угорщини. Створення програм порадництва та соціального служіння для вище зазначених мігрантів та їх родин.

5. Створення та обслуговування українських греко-католицьких шкіл та церковних дитячих садочків на території Угорщини. Надання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням.

6.Фінансова і духовна підтримка українських скаутських організацій в Угорщині.

7.Підтримка українських церковних мирянських спільнот та організацій на території Угорщини.

8.Організація християнських таборів для дітей, молоді та сімей.

9. Харитативно-благодійна діяльність.

10. Популяризація святих місць України та Угорщини й організація паломницьких турів Україною, Угорщиною та іншими відомими паломницькими місцями.

11. Створення та підтримка медіа-ініціатив Української Греко-Католицької Церкви

Душпастирство українців в Угорщині здійснюється під патронатом ПМВ УГКЦ та у співпраці з Угорською Греко-Католицькою митрополією. З 2012 по 2016 рр. священник Київської Архиєпархії УГКЦ о. Дам’ян Габорій прибував до українців Угорщини з душпастирським візитом раз на місяць. З 2016 року отець Дам’ян переїхав до Угорщини на постійне служіння.

Сьогодні основним духовним осередком є парафія Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті. При парафії діє кілька парафіяльних спільнот, церковна Рідна Школа, в якій навчається 40 дітей, католицька скаутська організація, яка входить до Федерації скаутів Європи, Український центр кардинала Гузара.

За даними угорського уряду, в минулому році близько 53 000 українців мали дозвіл на проживання. Також велика кількість українців мають угорське громадянство.

Підтримайте діяльність УГКЦ в Угорщині!

Фундація Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині

Magyarországi Ukrán Görög Katolikus Egyház Alapítvány

Юридична адреса: Székhelye: 1125 Budapest, Istenhegyi út 101/D.

Budapest Bank

1055 Bp, Kossuth Kajos tér 10.

Рахунок у форінтах (HUF):

HU 03 - 10103173-51719700-01005004

Рахунок в євро (EUR):

Swift kod: BUDAHUHB

HU 78 - 10103173-51719700-01005

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: