Середа, 20 жовтня 2021

Владика Йосиф Мілян розпочав візит до Португалії і відслужив Літургію для українців Фару

Вівторок, 22 жовтня 2019 10:09

Голова ПМВ владика Йосиф Мілян розпочав душпастирський візит до Португалії з м. Фару і відслужив Літургію на парафії УГКЦ Святого Антонія, настоятелем якої є о. Олег Трушко. 

Отець Олег і місцева громада УГКЦ зустріли в аеропорту єпископа разом з працівниками ПМВ о. Андрієм Гахом і о. Віталієм Храбатином.

Під час проповіді Голова ПМВ наголосив, що головною мотивацією християнського життя має бути любов.

«Ми всі розуміємо, що наше життя мусить бути вмотивованим. Кожен з нас має різні мотиви: заробити, народити і виховати дітей, триматися свого, своєї Церкви, свого коріння, українства. І наші мотивації ніби логічні. А Бог демонструє певний алогізм: чому Він так прийшов, чому жив серед нас, чому рятував, оздоровляв, чому в кінці кінців дозволив себе розп’яти і померти? Відповідь на це - сама сутність Бога. Бог є любов. Бог з рації любові створив нас з вами. З цієї ж рації любові прийшов до нас у світ. З цієї ж рації любові був розп’ятий, щоби цю любов показати аж в такий спосіб, - зазначив Владика Йосиф. - Які мотиви рухають нами, християнами III тисячоліття? Бог хоче, щоби головною мотивацією нашої віри і всього нашого життя була любов, любити Бога і ближнього як себе самого. Що значить любити себе? Пізнати, звідки ти прийшов і куди йде твоє життя. Пізнати, що ти на цьому світі - частинка Божого світу, що ти маєш бути частинкою Божої любові. І все, що ми робимо, маємо робити з любові до Бога і ближнього. Це має бути головна мотивація нашого християнського життя».

Єпископ відзначив, що сьогодні на Сході України служать багато капеланів УГКЦ, які працюють з військовими, переконуючи їх в тому, що вони повинні захищати батьківщину, дружину, дітей, батьків не з ненависті до ворога, а з любові до Господа Бога.

Також владика Йосиф подякував громаді міста Фару за гостинність і збереження власної ідентичності. «Я хотів би подякувати, що ви сьогодні тут, що ви були на летовищі, – і я був приємно здивований, коли побачив вас там у вишиванках і з українськими прапорами. Я не сподівався, що вас буде так багато, - звернувся до вірних Голова ПМВ. – Я вам гратулюю за вашу християнську і українську позицію. За те, що так далеко від дому ви залишаєтесь собою, а також змінюєте Україну. Не тільки тим, що посилаєте свої гроші до родини, але приїжджаєте туди, вже ментально інші, ви думаєте і поводитесь, як європейці. І у такий спосіб ви змінюєте Україну і приносите європейські стандарти».

У рамках візитації до Португалії Голова ПМВ також відвідає Лісабон, Порто, Сетубал, Віла-Нова-де-Гайя, де зустрінеться з вірними УГКЦ і місцевими ієрархами.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: