Понеділок, 17 червня 2019

На II Форумі мігрантів УГКЦ презентували соціологічний портрет українця у Парижі

Четвер, 18 жовтня 2018 16:32

Брак можливостей для самореалізації в Україні – це основна причина, чому українська молодь їде до Франції. Про це заявила координатор єпархіального душпастирського планування єпархії Святого Володимира у Парижі Ольга Вох, презентуючи під час II Форуму мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи соціологічне дослідження «Виклики сучасної міграції: українська спільнота в Парижі».

«Це дослідження є спільним проектом Паризької єпархії УГКЦ і кафедри соціології УКУ. Воно проводилось взимку цього року. 10 студентів УКУ  приїхали до Парижа, щоби в польових умовах опитати українців. Вони знайшли 634 родини і отримали відповіді на 73 запитання, які містила анкета. Серед опитуваних були і греко-католики, і православні, і атеїсти – українці різних релігійних поглядів, які мігрували до Франції», - зазначила Ольга Вох.

Вона відзначила, що дослідження мало дві мети. Перша – дослідити, як УГКЦ може краще послужити своїм вірним і людям навколо, які можливо потребують Церкви. А друга – привернути увагу до питання міграції.

Доповідачка також зауважила, що опитування дозволило створити соціологічний портрет молодого українського мігранта в Парижі.

«Отже, це є молода жінка, яка понад 3 роки проживає у Франції. Вона походить з Івано-Франківської області і приїхала з метою знайти роботу. Має вищу освіту, але не працює за спеціальністю. Одружена. Має одну дитину, живе з чоловіком. Батьки мешкають в Україні. Заробляє 1,5-2 тис євро на місяць. Працює нелегально, у сфері домашніх послуг, причому в кількох місцях. Відносно добре володіє французькою. Ця жінка жертвує частину своїх коштів на благодійність – насамперед в Україні. Досить сильно довіряє родині, особливо тим родичам, хто залишився в Україні. Відносно довіряє УГКЦ, але дуже мало довіряє Посольству Україні у Франції, загалом Українській державі, а також українцям, які разом з нею виїхали до Франції», - зазначила Ольга Вох.

Вона також підкреслила, що середньостатистичний український мігрант у Парижі є греко-католиком, досить активно ходить до Церкви – раз на місяць та частіше. І цю звичку привіз з собою з України.

Доповідачка також наголосила, що половина респондентів – це молоді люди. «Брак можливостей для самореалізації в Україні – це основна причина, чому молодь з України їде до Франції», - відзначила Ольга Вох.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: