Субота, 13 серпня 2022

О. Орест Демко: Любов - це дарування себе

Опубліковано в Семінари для місіонерів Середа, 19 липня 2017 18:15

О. Орест Демко представив учасникам VII духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що триває у м. Яремче, богословсько-практичний аспект Святої Тайни подружжя. 

Священик відзначив, що кожна людина має потребу у відносинах з іншими людьми.
"Одне з найбільших покарань завжди було і є ізоляція людини від інших людей.
Реляційність - стосунки з іншими людьми - це потреба для нас. Людина пізнає і реалізовує себе у стосунках з іншою людиною, вчиться любові до себе і до ближнього", - зазначив о. Орест.

Він підкреслив, що потреба у реляціях є невід'ємною умовою, плацдармом, для реалізації універсального покликання кожного, хто посідає розумну природу, і цим покликанням є любов. "Любити означає здійснювати щирий дар себе, який не можна ні купити, ні продати, а тільки отримати вільно і взаємно. Любов - це дарування себе", - наголосив священик.

О. Орест відзначив, що подруждя є Божою установою, тобто плодом рук Божих, а не людським винаходом. А головні ознаки подружжя - єдність і нерозривність. "Подружня любов може бути спрямована лише на одну людину і вимагає абсолютної виключності, тобто тривати аж до смерті", - додав душпастир.

Згідно з вченням Католицької Церкви, відзначив священик, християнське подружжя несе у собі два завдання: благо подругів та дітонародження.

У свою чергу експерт у справах сім'ї та батьківства Віталій Тимань, батько 8 дітей, розповів учасникам семінару про діяльність "Осередку відповідального батьківства" Комісії родини Львівської Архієпархії.

Він наголосив на важливості подружнього діалогу і підкреслив, що добре виховання дітей не може бути без духовного виховання.

Експерт у справах сім'ї та батьківства відзначив, що священики також відповідальні за родини, яким вони надають душпастирську опіку, і закликав місіонерів-учасників семінару організовувати у себе на парафіях реколекції для родини і окремо для чоловіків, запрошувати їх до "татоклубів", де чоловіки мали б змогу ділитися власним досвідом і проблемами та молитися у певних наміреннях.

Цього року ПМВ проводить VIІ сесію духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів у м. Яремче-Ямна з 17 по 20 липня. Тема цьогорічного семінару: "Душпастирство сімей: передподружня катехизація, проблема церковної ідентичності".

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: