П'ятниця, 22 жовтня 2021

Юрій Підлісний на спецкурсі ПМВ: Священник має порушувати у проповіді болючі і складні питання

Субота, 26 червня 2021 11:16

Священник має порушувати у проповіді болючі і складні питання, такі як аборти, евтаназія, контрацепція. Про це заявив Голова Комісії УГКЦ у справах родини і мирян Патріаршої Курії УГКЦ Юрій Підлісний під час X спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цьогоріч проходить у Львові.

“Всі миряни по-різному сприймають священника і Церкву загалом. Дехто дивиться як на бізнесмена, дехто - як на провідника громади, а дехто - як на святу людину, з якої потрібно брати приклад. І те, як миряни бачать священника, дуже часто залежить від того, як сам священник себе бачить, - зазначив Юрій Підлісний. - Ви попадете на свою першу парафію, перше покоління парафіян вас сприйматиме так, як ви себе подасте, у них народжуватимуться діти, хтось переїжджатиме у ваші місця і люди будуть передавати, що цей священник такий-то, бо ви вже створили собі певний імідж, а імідж згодом переростає в репутацію. Те, як миряни до вас ставитимуться як до пароха, залежить від вас, але й від вашої дружини. Їмості також формують імідж священника”.

Він наголосив семінаристам, що у душпастирському служінні буде багато спокус, і важливо вміти перед ними встояти. “Особливо напередодні виборчих перегонів. Всі ми падаємо, питання в тому – чи ми встанемо потім. Бо від цього залежатиме наша репутація. Світ жорстокий. Вистачає один раз впасти, щоби всі знали, що ви впали. А те, що ви до цього у 99% випадках мали святі подвиги, - це ніхто вже не буде пам’ятати”, - застеріг майбутніх душпастирів Голова Комісії УГКЦ у справах родини і мирян Юрій Підлісний.

Він наголосив, що священники мають не мовчати серед політиків, чиновників чи урядовців, а відстоювати християнські цінності. “Священник має право зі своїми вірними бути присутнім у політичному процесі. Ви можете поставити питання зі своїми вірними кандидату у депутати: як він буде голосувати за легалізацію проституції, легких наркотиків, Стамбульської конвенції? – зауважив промовець і додав. - Якщо вам пропонують великі гроші на храм чи інші проєкти, ви добряче подумайте, чи варто їх брати і публічно дякувати, бо може вашу подяку купують”.

Голова Комісії УГКЦ у справах родини і мирян також закликав майбутніх душпастирів готувати дуже конкретні проповіді.

“Болючі питання, складні питання варто порушувати. Аборти, евтаназія, контрацепція - ці теми повинні звучати у вас на парафіях, ви їх не повинні уникати”, - підкреслив Юрій Підлісний.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: