П'ятниця, 22 жовтня 2021

О. Андрій Нагірняк на спецкурсі ПМВ: Служіння потребуючому дає нагоду зустріти Бога і відкрити Бога в собі

Четвер, 24 червня 2021 14:40
Окрім того, що Христос сказав: “Ідіть і навчіть всі народи”, Він сказав: “Дайте ви їм їсти”. Отже, якщо у вашому служінні немає соціальної складової, ви не вповні виконуєте місію, до якої покликав нас Господь. Про це заявив Керівник відділу соціальних питань Патріаршої Курії о. Андрій Нагірняк під час X спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цьогоріч проходить у Львові.
 
Священник наголосив, що суть і природа Церкви виявляється у потрійному завданні: киригма, Літургія і карітас (служіння).
 
“На кожній парафії має бути особа, відповідальна за соціальне служіння. Не обов’язково це має бути сам священник. Добрий лідер створює можливість лідерства для інших. І на парафії завжди знайдуться люди, які захочуть опікуватися соціальним служінням. А священники мають заохочувати і підтримувати цих волонтерів. Дуже важливо, щоби вони постійно відчували присутність пароха”, - зазначив о. Андрій.
 
Він зауважив, що часто на парафіях священник, будучи обмеженим в ресурсах, думає, що на збірку для потребуючих вже спільнота не зможе пожертвувати. “Парадокс полягає в тому, що якщо ви будете щось робити для потребуючих, люди охочіше жертвуватимуть на всі ваші інші проєкти. Люди потребують, щоби Церква стала місцем, де вони можуть скласти пожертву для потребуючих”, - підкреслив промовець.
 
Він нагадав, що служіння – осердя християнської духовності. І наголосив, що воно дає нагоду зустріти Бога і відкрити Бога в собі.
 
“У потребуючому ми бачимо живого Бога перед нами, і служіння потребуючому дозволяє відкрити в собі джерело благодаті, ми отримуємо унікальну нагоду відкрити Бога в собі - і це важливий момент у духовному житті кожної людини”, - зазначив о. Андрій Нагірняк.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: