П'ятниця, 22 жовтня 2021

О. Василь Нестер на семінарі ПМВ: Священники мають доносити до людей, що шлюб - не тягар, а дар і запрошення Бога

Вівторок, 08 червня 2021 16:36
Священники мають проповідувати Божий план щодо подружжя. Доносити до людей, що шлюб - не тягар, а дар і запрошення Бога. Про це заявив Голова комісії у справах родини Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ о. Василь Нестер під час формаційного семінару для священників УГКЦ у Португалії, який ПМВ проводить у Лісабоні.
 
Він зауважив, що кожної першої неділі червня Церква рекомендує відзначати свято сім’ї. “У неділю ми у Трускавці відсвяткували свято родини, яке проголосив наш Синод Єпископів, і 20 років нашої парафії. Я є одруженим священником. І мені було дуже приємно разом з моєю дружиною і з моїми діточками, яких я маю четверо, брати участь в організації свята, а також розділяти таку силу Церкви і одночасно цінність родинного душпастирства як такого”, - зазначив о. Василь.
Священник підкреслив, що родинне душпастирство є дуже важливим для Церкви і суспільства загалом, але також для кожної парафії і конкретної сім’ї зокрема. “Ми б хотіли, щоб на багатьох парафіях згадали, що сім’я є важливою клітиною парафії. Гасло “Жива сім’я - жива парафія” - дуже доречне, - наголосив доповідач. - Програми, які є на парафіяльних спільнотах, допомагають усвідомити людям, що Церква має відповіді на їхні проблеми. Що вони можуть прийти до священника, якщо не мають можливості брати участь у рухах, спільнотах, і знайти відповіді на свої питання”.
 
Отець Василь також зупинився на душпастирстві в ситуаціях, які вимагають особливого супроводу. “Коли сім’ї живуть у вільних стосунках, ми називаємо це невластиві ситуації, оскільки вони потребують індивідуального супроводу душпастиря, а також загального осмислення Церкви, - зазначив священник. - Велике завдання для нашої Церкви, як відповісти, що запропонувати людям, що живуть в таких невластивих ситуаціях. Як допомогти таким сім’ям бути більше інтегрованими в парафіяльне життя?”
 
Він зауважив, що в сучасному суспільстві поширені ситуації, коли чоловік і жінка живуть на віру в цивільному союзі, також мішані подружжя у міжрелігійному шлюбі, одностатеві відносини. І зауважив, що позиція Папи Франциска в таких ситуаціях: пастирі покликані шукати підходу до Євангелізації та духовного зросту таких осіб. “Папа Франциск каже, що таке життя - виклик сучасного світу. Воно відкидає подружню присягу. Ми не можемо говорити про такий союз як про Божий задум. Чимало загроз є від такого життя: втрачання релігійного значення подружжя, втрата благодаті Таїнства подружжя, важке порушення пристойності, зруйнування поняття сім’ї як такої, послаблення почуття вірності, зменшення відповідальності щодо обов’язків перед суспільством, психологічні травми для дітей. Церква намагається зрозуміти людей, які перебувають у таких ситуаціях. Наше завдання як душпастирів - відчувати стан таких сімей і допомагати їм дозрівати до церковного рішення. Тому виникає необхідність проповідувати Божий план щодо подружжя. Доносити до людей, що шлюб - не тягар, а дар і запрошення Бога”, - наголосив о. Василь Нестер.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: