Понеділок, 20 вересня 2021

Голова ПМВ: Люди повинні бачити в священниках ні менеджерів, ні політиків, ні експертів, а душпастирів, людей, які живуть Церквою

Середа, 09 червня 2021 09:25
Люди повинні бачити в священниках ні менеджерів, ні бізнесменів, ні політиків, ні експертів, а душпастирів, людей, які живуть Церквою, моляться, розуміють, що таке гріх, але є милосердні. Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу Владика Степан Сус під час проповіді на Літургії у Лісабоні на завершення духовно-формаційного семінару ПМВ для священників УГКЦ, що душпастирюють у Португалії.
 
«Був період, коли наші військові капелани почали в армії вдягатися у військову форму. Всім було цікаво. Мені особисто також. І одного разу ми приходимо на катехизацію до військових і один з офіцерів чи курсантів каже до нас: це класно, що ви у військовій формі, що виглядаєте так, як ми, але ми б дуже хотіли, щоби ви залишалися душпастирями, нам набагато легше сприймати вас і те, що ви говорите, у священничому одязі, коли ви виглядаєте, як священник, - розповів єпископ і підкреслив. - Нам дуже важливо пам’ятати про нашу ідентичність, про нашу місію бути перш за все священниками».
 
Він зауважив, що сьогодні є багато церковних комісій і організацій, які говорять про менеджмент, бізнес, планування, стратегії. Але душпастирі не повинні забувати, що Церква - це структура Божа, що в Церкві діє Святий Дух. “Той самий Святий Дух, який нас покликав до служіння. Щось невидиме і для нашого розуму часто незбагненне, але внутрішньо ми відчуваємо цю Божу ласку і благодать, - зауважив владика Степан. - І коли її нема - ми теж відчуваємо. З втратою благодаті часто приходять неспокій, внутрішня дисгармонія, непорозуміння. І для нас, душпастирів, важливо залишатися священниками. Люди повинні в нас бачити ні менеджерів, ні бізнесменів, ні політиків, ні спортсменів, ні експертів, а душпастирів, людей, які живуть Церквою, моляться, розуміють, що таке гріх, але є милосердні”.
 
“Якщо ми з вами зуміємо залишатися душпастирями все своє життя, незважаючи на те, що сучасний світ диктує нам багато різних викликів, Бог завжди зайде спосіб, як дати нам те, чого нам не вистачає”, - додав владика.
 
Голова ПМВ наголосив на важливості залишатися греко-католицькими священниками Східного обряду, навіть якщо доводиться служити також і Літургію у Західному обряді. “Має бути внутрішнє переконання, що не лише Христос, який покликав мене до цього служіння, помер на хресті, але переді мною є багато поколінь мучеників: душпастирів, монахів і монахинь, які залишались вірні своїй Церкві у найскладніших умовах і залишались священниками навіть у концтаборах, - підкреслив владика Степан. - Молімося з вами на цій Святій Літургії, щоб ми з вами завжди були добрими пастирями. Щоб ми ніколи не втомлювалися шукати одну заблукану овечку. Мати чуття пастирства – це справді великий дар. Нехай Господь кріпить нашу віру, щоби ми були тими, хто живе Церквою, Богом, молитвою і хто готовий підтримувати інших”.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: