Вівторок, 30 листопада 2021

Юрій Підлісний: Карантин став лакмусовим папірцем тих проблем, які в родині вже існували

Четвер, 03 червня 2021 12:41
Подоланню домашнього насильства допоможе те, що усуває першопричину, а це є брак розуміння людської гідності і суті любові. Про це заявив голова Комісії УГКЦ у справах родини і мирян Юрій Підлісний під час формаційного семінару для священників УГКЦ в Іспанії, який Пасторально-міграційний відділ проводить у Мадриді.
 
«Під час карантину у світі зросла кількість скарг на домашнє насилля - від 30 до 55% залежно від країни. Я спочатку не хотів вірити у цю статистику. Але перепитав у багатьох священників, чи вони у своїй душпастирській праці зустрічались з наріканнями на домашнє насильство. І виявилось так, на сповіді приходять з такими справами, - зазначив Юрій Підлісний. - Що таке домашнє насилля, чому воно виникає і чому загострюється під час карантину? Наша Комісія до дня сім’ї готувала відеоролики зі свідченнями родин, як вони долали труднощі в їх житті, що є основою сім’ї. І серед іншого було питання: як вони долали карантин? Що ми почули. Одні не знали що один з одним робити цілий день, натомість інші казали, що локдаун дозволив їм більше часу бути зі своєю родиною. Карантин - не причина зростання насильства. Він просто став лакмусовим папірцем тих проблем, які в родині вже існували”.
 
Говорячи про те, як запобігти домашньому насильству, промовець зазначив, що насамперед потрібно дізнатися, що є справжньою причиною насильства. “На мою думку, головна причина - викривлена антропологічна візія. Про що йдеться. Ми неналежно сприймаємо, ким є інша людина і ким є я сам. До іншої людини ставитися потрібно як до мети стосунків, а не як до засобу. Дуже часто трактується любов як те, що мені з людиною добре. Забуваючи, що любов - це не тільки отримувати, а й дарувати. Ми повинні дарувати свою любов іншій людині, приймати навзаєм її любов і тяжко працювати, щоб розуміти і цінити гідність людини, - підкреслив голова Комісії УГКЦ у справах родини і мирян. - Що робить наша Церква для цього? Проводить передшлюбні науки. Але потрібно працювати з молоддю, пояснюючи суть любові, подружніх стосунків, говорити про труднощі, які виникають, і про те, як виходити з конфліктів. Якщо ми цього не будемо робити цього систематично, починаючи зі школи, ми матимемо проблеми в сім’ї в подальшому. Подоланню домашнього насильства допоможе те, що усуває першопричину, а це є брак розуміння людської гідності і суті любові».
Юрій Підлісний також пригадав слова Апостола Павла, який писав: “Коріться один одному у Христовім острасі”. “Йдеться не про те, що жінка має коритися лише чоловікові. Йдеться про те, що у подружніх стосунках завжди має бути присутній Бог, бо Бог є любов”, - наголосив спікер.
 
“Подумайте, як ви можете послужити сім’ї, гідності людини в тій країні, де ви душпастирюєте, - закликав учасників семінару Юрій Підлісний. - Для подолання домашнього насильства ви повинні поширювати вчення Церкви про гідність людини, про належні стосунки дружби, любові. І тоді законодавство лише підсилюватиме вашу роботу”.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: