Вівторок, 30 листопада 2021

У соборі Святої Софії у Римі помолилися за упокій Патріарха Любомира Гузара

Середа, 02 червня 2021 12:25
У четверту річницю з дня відходу до вічності світлої пам’яті Патріарха Любомира Гузара в прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ у Римі помолилися Божественну Літургію й Панахиду за упокій Великого Провідника Церкви. Участь у Богослужінні, яке очолив о. Марко Семеген, ректор прокатедрального собору Святої Софії УГКЦ в Римі, голова товариства «Свята Софія», взяли сестри Чину Святого Василія Великого, духовенство, українські студенти й мешканці дому «Свята Софія».
 
«Ми, молячись, складали Богові вдячність за багатолітнє служіння Блаженнішого Любомира нашій Церкві і всьому українському люду. Він, як відомо, був довголітнім головою товариства «Свята Софія» і, зрештою, наш собор був його кардинальським осередком», - прокоментував о. Марко.
 
 
До слова, світлої пам’яті Блаженніший Любомир неодноразово висловлювався про собор УГКЦ в Римі як про “храм, що об’єднував людей, котрі жили поза Україною в тих часах, коли вона була поза зв’язком із Заходом». В одному зі своїх інтерв’ю для часопису «Патріархат», опублікованому в жовтні 2013-го року, він пригадав подію освячення собору в 1969-му році: «Приїхало сім тисяч людей (в самій Італії тоді жило дуже мало українців) переважно з Північної Америки, Південної, з Англії, Німеччини та інших європейських країн, але це були люди “з-поза”». Він пригадав випадок, як після освячення собору на концерті з нагоди тієї події один італійський міністр сказав: «Ви збудували церкву, яка залишиться окрасою Рима». «Вона й справді гарна, представляє в Римі нашу присутність, є так званою титулярною церквою українських кардиналів – покійного Блаженнішого Мирослава і моя. Кожен кардинал має свою титулярну церкву в Римі. Для нас, які походимо з України, Святіший Отець вже два рази давав Святу Софію, щоб закцентувати присутність України в Римі», - сказав тоді в інтерв’ю Блаженніший Любомир.
 
За інформацією Руслани Ткаченко для пресслужби товариства «Свята Софія»
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: