Понеділок, 27 червня 2022

Голова ПМВ провів онлайн зустріч зі священниками з 13 країн щодо душпастирства в умовах пандемії

П'ятниця, 05 лютого 2021 13:19

Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус провів онлайн-зустріч зі священниками УГКЦ, які служать у 13 країнах світу, щодо особливостей душпастирства в умовах пандемії майже за рік після її початку. У відео-конференції взяли участь понад 40 священників з Іспанії, Португалії, Австрії, Угорщини, Греції, Литви, Латвії, Естонії, Росії, Молдови, Румунії, Кіпру, Казахстану, а також працівники ПМВ - о. Андрій Гах, о. Роман Ільницький та о. Віталій Храбатин.

«Скоро буде рік, як ми увійшли у нову фазу життя цілого людства, і в якійсь мірі розпочали життя онлайн. Це нові виклики, нові пережиття. Цього року ми вперше відсвяткували Різдво у такому форматі. Хочемо зараз зробити своєрідний апдейт, оновити інформацію про стан справ у наших парафіях поза Україною. Зробимо своєрідну “інвентаризацію” наших громад», - зазначив на початку зустрічі владика Степан Сус.  

Кожна країна по-різному реагує на пандемію і запроваджує свої правила і обмеження, які стосуються і духовного життя. Тож священники поділилися своїм досвідом духовної праці і служіння в умовах карантину.

Так, у Литві ченці василіяни щодня відправляють Літургію онлайн, прийти до храму можна у неділю, дотримуючись всіх карантинних вимог. Катехизації також проводять онлайн.  

У сусідній Латвії богослужіння проводяться, проте храми можуть бути заповнені на 20%. За словами священника для українців греко-католиків Латвії о. Романа Сапужака, під час карантину людей до храму у Ризі ходить мало.

У свою чергу душпастир для українців греко-католиків Естонії о. Роман Кіх розповів, що в країні храм може бути заповнений на 50%. Тож у неділю в Таллінні священник служить дві Літургії, щоби всі охочі могли взяти участь у Богослужіннях. «В Естонії обмеження доволі слабкі. Люди не відійшли. Навпаки спостерігається приплив свіжих людей. Ресторани і кафе працюють. Жорсткі обмеження на приїзд людей з-за кордону. Священники включені у третю хвилю вакцинації разом з педагогами», - зазначив о. Роман. Священник додав, що у Фінляндії, куди він доїджає служити раз на місяць, карантин суворіше. Дозволяється перебувати у церкві тільки 10 людям, це разом зі священником. Тож душпастир з громадою ухвалили рішення чекати на більш сприятливий час для проведення Богослужінь у Гельсінкі.

В Угорщині наразі триває період Йорданських відвідин. Від травня парафія УГКЦ у Будапешті функціонує майже в звичному режимі - головне мати маску і зберігати дистанцію у півтора метри. “З’явилося багато нових людей у церкві, люди може зараз більше шукають Бога”, - розповів душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій.

У Греції карантин - один з найбільш суворих. Наразі повністю заборонені Богослужіння. Усі споруди богослужбового призначення закриті. Поліцейські патрулі перевіряють дотримання цього правила.

Більшість громад УГКЦ в Іспанії і Португалії перейшли на Григоріанський календар. В обох країнах встигли відсвяткувати Різдво з Богослужіннями у храмах. І вже у січні в Португалії ввели жорсткий локдаун і наразі  Літурігї відбуваються онлайн. В Іспанії дозволені Богослужіння у храмах, але з обмеженнями і дотриманням карантинних вимог. Священників обіцяють вакцинувати, але не в першу хвилю.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: