Неділя, 29 листопада 2020

З’явилася українська версія “Орієнтирів душпастирської праці з ВПО”

П'ятниця, 16 жовтня 2020 14:28

Відділ у справах мігрантів та біженців Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові напрацював документ «Орієнтири душпастирської співпраці з внутрішньо переміщеними особами», адже понад 40 мільйонів людей у світі вже належать до категорії ВПО. Пасторально-міграційний відділ УГКЦ здійснив переклад цього документу Католицької Церкви і тепер його українська версія доступна онлайн за посиланням

Також з документом вже можна ознайомитися англійською, арабською, французькою, німецькою, португальською, іспанською і хорватською мовами.

Мета Орієнтирів, що складаються з 122 пунктів, - стати орієнтиром для діяльності місцевих Церков та католицьких організацій, спрямованих на підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Душпастирські напрямні щодо внутрішньо переміщених осіб ґрунтуються на чотирьох дієсловах — приймати, захищати, підтримувати й інтегрувати — які Папа Франциск визначив як ключові поняття в душпастирській опіці мігрантів.

«Сильна зацікавленість міжнародної спільноти до вимушеної міграції через міжнародні кордони іноді відволікає увагу від тих, хто змушений мігрувати, не виїжджаючи за межі своєї країни, тим самим збільшуючи вразливість ВПО та їх потребу в захисті прав людини та гуманітарній допомозі. Велика кількість внутрішньо переміщених осіб часто потрапляють у безвихідне становище, в умови бойових дій або у віддалені та важкодоступні райони, ізольовані від підтримки чи невідкладної допомоги. Люди, які перебувають у ситуаціях тривалого переміщення, можуть бути змушені жити далеко від свого дому протягом років, а то й десятиліть, і бути позбавленими доступу до освіти, свого майна, роботи та підтримки, які їм потрібні для проживання та надії на майбутнє», - йдеться у документі.

Секція мігрантів і біженців сподівається, що місцеві Церкви та католицькі організації знайдуть ОДВПО корисними для вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб та конкретних потреб їх братів і сестер.

Орієнтири пропонуються для вжитку в єпархіях, парафіях та релігійних згромадженнях, в католицьких школах та університетах, в католицьких організаціях та інших організаціях соціального спрямування. В документі також пропонуються думки для проповідей, навчальних програм та ЗМІ.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: