Неділя, 29 листопада 2020

Владика Степан Сус: Жовтень - місяць особливої молитви до Богородиці. Вчимось від Неї молитися мовчки і чути Божу волю

Неділя, 04 жовтня 2020 12:32

Голова ПМВ владика Степан Сус очолив Архиєрейську Літургію в храмі Пресвятої Трійці Отців Василіян у Вільнюсі у співслужінні з єпископом Вільнюської архідієцезії Арунасом Понішкайтісом. Єпископам співслужили настоятель монастиря Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Микола Козелківський, ЧСВВ, заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах і секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

«Для нас приємно бути тут, у Вільнюсі, зустрічати наших людей, українців. Приємно бачити, що ви є в церкві, що ви стараєтесь приходити і бути на молитві. Жовтень - місяць особливої молитви до нашої заступниці Богородиці. За новим календарем ви 1 жовтня відсвяткували Свято Покрови. І я хотів би наголосити на двох аспектах життя Матері Божої», - зазначив владика Степан під час проповіді.

Перший аспект, зауважив Голова ПМВ, – це вміння годитися і чути Божу волю.

«Кожен день, молячись “Отче Наш”, ми промовляємо «Нехай буде воля Твоя, - як на Небі, так і на землі». Цими словами ми перш за все пригадуємо собі, що ми як люди віруючі переконані, що Божа воля є завжди доброю в нашому житті. Навіть якщо іноді для нас щось є незрозумілим, дивним, важким для сприйняття або приносить терпіння, випробування. Великий Божий дар - коли ми дивимося на світ очима віруючої людини. Бути побожним означає дивитися і сприймати все по Бозі, після Бога. Ми Бога ставимо на перше місце, а потім дивимось на все, що життя нам дає. Молитись до Матері Божої, просити у неї заступництва означає вміти годитися з Божою волею», - промовив Голова ПМВ.

Другий аспект життя Богородиці, відзначив владика Степан, - молитва мовчання.

«Те, чого нам всім інколи бракує, - і єпископам, і священникам, і мирянам, – вміти побути в тиші, просто помовчати. Молитва мовчання - це та молитва, якої ми вчимось з життя Богородиці, читаючи Святе Писання. У Новому Завіті дуже мало моментів, коли Марія щось говорить чи навчає. Ми бачимо, що Вона завжди є поруч Христа, але Вона мовчить. Тож дуже важливо знаходити час, просто побути у тиші, просто помовчати.  Пресвята Богородиця молилася мовчанкою, але в тому мовчанні вона більше розуміла, більше сприймала – і те, що Бог від неї хоче і те, що вимагає оточення», - зауважив єпископ.

«Переживаючи цей місяць жовтень від свята Покрови Матері Божої, віддаймо себе під надійний захист Богородиці. Вчимось від Неї молитися з Божою волею і молитися мовчки. Нехай Мати Божа буде нашим надійними захистом на всіх стежках життя», - промовив до вірних Голова ПМВ.

Владика Степан також передав всім українцям греко-католикам Литви вітання від Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава і подарунок для місцевої громади – антимінс з мощами Йосафата Кунцевича.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: