Неділя, 29 листопада 2020

Українці в Угорщині молитовно відзначили День Хрещення Київської Русі-України

П'ятниця, 31 липня 2020 10:31

Українська греко-католицька громада Угорщини відсвяткувала День Рівноапостольного князя Володимира і День Хрещення Київської Русі-України  містечку Тихань на озері Балатон. Цього року на святкування історичної події зібралося понад сто осіб з різних околиць Угорщини.

Святковий день розпочався із покладання вінків перед пам’ятником угорського короля Андраш та його дружини Анастасії (доньки Ярослава Мудрого), який розташований біля бенедиктинського абатства. Після цього гості переглянули фільм в духовно-культурному центрі бенедиктинців про історію монастиря, яка пов'язана з Україною, оскільки монаше життя в Угорщині розпочалося від моменту, коли королева Анастасія запросила монахів із Києва до Угорщини.

А відтак українська громада взяла участь у молитві за Україну в монастирській церкві, яку очолив душпастир для українців греко-католиків в Угорщині о. Дам’ян Габорій. Після Богослужіння відбувся чин відновлення хресних обітів. У своєму зверненні проповідник наголосив, що князь Володимир хотів об’єднати слов’янські племена в Україні в один народ. Зрозумівши, що тільки Божа сила може це зробити, він найперше охрестився сам, а потім увесь народ. Священник зазначив, що українська громада в Угорщині зараз переживає різні труднощі і також, потребує єдності,  мудрих керівників та зможе об’єднатися між собою тільки завдяки Божій силі.

Святковий день завершився монастирською трапезою та відвідуванням місцевих музеїв.

Наступного дня відзначення річниці Хрещення Русі-України відбулося на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті. Під час недільної божественної літургії молилися за мир в Україні та за єдність між християнами.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: