Субота, 04 липня 2020

Українці в Угорщині вшанували пам'ять Блаженнішого Любомира

Вівторок, 02 червня 2020 18:41

31 травня, у день річниці смерті Блаженнішого Любомира Гузара, Отця і Глави УГКЦ, українська громада в Угорщині вшанувала його пам’ять. Поминальна панахида відбулась після недільної Божественної Літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті. Молитву провів душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій.

У своїй промові священник підкреслив, що українська спільнота в Угорщині діє із благословення Блаженішого Любомира. На честь Його імені в Угорщині створений Український центр кардинала Гузара, який координує Рідну школу в Будапешті, Школу християнського життя та Школу Лідерства.

«Кожного року українські віряни згадують в молитві кардинала  Гузара. Для нашої громади це є велика постать і наш небесний заступник», - зазначила Ярослава Хортяні, голова Товариства української культури в Угорщині, керівник Столичного самоврядування українців в Угорщині.

Нагадаємо, 3 жовтня 2008 року відбулася перша молитва та зустріч вищого духовенства УГКЦ із українцями в Угорщині. Архиєрейська  Літургія пройшла в угорській греко-католицькій церкві святого Флоріана на площі Тараса Шевченка в Будапешті.  Молитву очолив Блаженніший Любомир у супроводі теперішнього угорського митрополита Греко-Католицької Церкви владики Філіпа Кочіша та владики Богдана Дзюраха, секретаря синоду УГКЦ.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: